Спеціальні потреби

Янукович заперечує домовленість з БЮТ щодо Конституції


Лідер Партії регіонів Віктор Янукович у четвер заявив, що його політична сила призупинила переговори з БЮТ «з різних обставин» про створення коаліції. Так само він заперечує існування спільного проекту змін до Конституції з Блоком Юлії Тимошенко.

Останній тиждень українська преса та політики активно обговорюють сценарій створення коаліції БЮТ і Партії регіонів та голосування у першому читанні за проект нової Конституції, яка, серед іншого, матиме норму про обрання президента у парламенті.

Натомість, провівши засідання опозиційного уряду, на якому були розкритиковані дії Кабінету Тимошенко в економічній сфері, Янукович заявив, що у контексті коаліції «жодних офіційних документів не існує».

У середу Президент Ющенко заявив, що можливий союз БЮТ та Партії регіонів може загрожувати демократії та незалежності країни, і в такому разі він може оголосити всеукраїнський референдум щодо власного проекту Конституції.

Натомість і цю заяву Янукович жорстко розкритикував, назвавши її спробою залякування. «А зараз, напередодні виборів, грати в цю гру чи лякати когось, я вважаю помилковим», – заявив він.

Соціологи, у свою чергу, твердять, що норма про обрання президента не народом, а його представниками у парламенті, українському суспільству не подобається. Як свідчать результати опитування, проведеного ЦСД «Софія» з 13 по 22 травня 2009-го року, до обрання президента у Верховній Раді 80,6% опитаних ставляться «негативно». 8% респондентів відповіли, що ставляться до цієї ідеї нейтрально або байдуже, і лише 6,1% – позитивно.

Не вітають українці і союзу колись двох непримиренних політичних сил – БЮТ та Партії регіонів. 56,1% опитаних назвали неможливою співпрацю цих двох політичних сил, 23,1% вважають, що вони повинні працювати разом. 20,8% вагалися з відповіддю. 39,7% респондентів негативно ставляться до створення коаліції між БЮТ і Партією регіонів, 24,1% – нейтрально або байдуже, 22,6% – позитивно, 13,6% не змогли відповісти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG