Спеціальні потреби

Янукович критикує рішення СБУ в справі Голодомору


Рішення Служби безпеки України порушити кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, внаслідок чого загинули мільйони громадян, викликало різку реакцію лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Від імені партії він заявив протест «проти чергової спроби нинішніх можновладців втягнути суспільство у громадянське протистояння, а Україну – у конфронтацію з Російською Федерацією».

Бажання СБУ знайти правду саме в такий спосіб Янукович називає «провокаційним і безвідповідальним».

Янукович вважає за потрібне нагадати, як цю подію сприймають у Росії: «Офіційна Москва і широка громадськість Росії слушно зауважує, що внаслідок тих трагічних подій гинули не лише українці, а й представники багатьох інших національностей. Однак цей очевидний факт мало що значить для осіб, які цинічно використовують трагедію 1932-33 років для того, щоб залишитися при владі. Схоже, вони навіть готові викреслити з історії України увесь радянський період».

У зв`язку з цим висновок головного регіонала - наступний: «підтримка постійної напруги навколо питання про Голодомор потрібна нинішній владі для того, щоб продовжувати погіршувати і без того погані відносини з Російською Федерацією. Відомо, що для Росії як правонаступниці СРСР ця тема є особливо чутливою». Відтак, рішення зайвий раз дратувати Росію він вважає безвідповідальним, особливо в час кризи.

Янукович також нагадує, що генеральний прокурор України Олександр Медведько надіслав на ім'я тоді виконувача обов'язків голови СБУ Валентина Наливайченка правовий висновок Генпрокуратури, в якому на 7-ох аркушах доводиться неможливість поширення дії Конвенції ООН 1948 року «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» на події 1932-33 років в Україні. У висновку зазначається, що дану Конвенцію можна використовувати виключно для надання історичної оцінки подіям того періоду, що вже зробила Верховна Рада України, ухваливши відповідний закон. У документі вказується серед іншого, що у разі встановлення осіб, які за вчинення даного злочину не були притягнуті до кримінальної відповідальності, до уваги слід взяти положення статті 49 КК України 2001 року щодо звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням термінів давності.

Нагадаємо, що голова СБУ Валентин Наливайченко заявив про рішення відкрити кримінальну справу за фактом геноциду заявив під час зустрічі з представниками Світового конгресу українців. Він звернувся через Світовий конгрес українців до провідних зарубіжних юристів та адвокатів з проханням сприяти з'ясуванню всіх обставин, пов'язаних із підготовкою та вчиненням злочину геноциду у 1932-1933 роках.

Виконавчий секретар СКУ Стефан Романів зазначив, що українські громади у світі сприймають такі кроки як значний прогрес на шляху до встановлення історичної справедливості.

Учасники зустрічі «домовились про співпрацю у поширенні в інших країнах правдивої інформації про Голодомор-Геноцид в Україні 1932-33 роках» шляхом проведення виставок, історичних громадських слухань, видання документальних збірок та книжок.

За останніми даними істориків, кількість жертв українців від Голодомору 32-33 років складає більше 10 мільйонів людей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG