Спеціальні потреби

День пам’яті у США відзначив і найстаріший ветеран

Френк Баклс, як і вся країна, відсвяткував День пам’яті загиблих у війнах. Френку сто вісім років і він – останній з живих американських ветеранів Першої світової війни. Загалом у тій війні взяли участь понад чотири мільйони сімсот тисяч солдатів США.

Ветеран Першої світової війни Френк Баклс згадує воєнні події. Він каже, що відразу усвідомив, що війна – це дуже серйозна ситуація».

Френк мав на увазі Першу світову війну. У свої 108 років він – останній живий американський ветеран тієї війни. У 1917 році Френк був замолодим, аби йти на війну. Тож він збрехав щодо свого віку, хоча брехнею він це не любить називати: «Я не брехав, я невірно розтлумачив», - пояснює сьогодні він.

Тлумачення Френка спрацювало, і він став капралом. Він згадує єк вирушив у дорогу в грудні 1917 року на човні «Карпатія», тому самому, що прийшов на порятунок «Титанику».

Однак «Карпатію» відправили до Англії, а молодого Френка вабили інші місця. «Я марив Францією. Один сержант мені порадив: туди можна швидко дістатися, якщо працюватимеш у кареті при польовому шпиталі».

Водінню Френк навчився ще на родинній фермі, й ця навичка привела його до Франції. По закінченню війни, він супроводжував німецьких вояків назад до Німеччини. У 1942 під час Другої світової війни він перебував у Манілі, коли місто атакували японці. Відтак Френк провів три роки у таборі для військовополонених. Його службу за Першої світової війни згадують навіть сенатори, йому аплодують навіть президенти.

Здається, для 108-річного Френка дні битви в минулому, та він і досі бореться – за зведення меморіалу Першої світової війни у Вашингтоні. У столиці Америки є лише дуже занедбаний пам’ятник на честь місцевих воїнів, що загинули під час тої війни. Але це аж ніяк не задовольняє Френка Баклса, який каже, що не втрачає надії на те, що у Вашингтоні також буде зведено всенаціональний монумент.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG