Спеціальні потреби

У Києві буде нова будівля для посольства США

Посол Сполучених Штатів в Україні Вільям Тейлор у четвер взявся за лопату і кидав землю. Декілька символічних рухів інструментом він зробив на будівельному майданчику, де розпочалося спорудження нового корпусу дипломатичного представництва Сполучених Штатів в Україні.

Почати спорудження посольства в Києві планув ще колишній посол Джон Гербст. Однак узгодження документів та проекту забрало багато років, розповідає нинішній керівник американського диппредставнцтва Вільям Тейлор:

«Цього моменту я чекав багато років. Як тільки прибув в Україну я мав безліч зустрічей з керівником МЗС, прем’єр-міністром з цього питання. Чи не всі члени кабміну мали підписати нам дозволи. Ми майже впритул наблизилися до вирішення питання, але хтось із чиновників зясував, що тут було кілька теплиць, а значить це земля сільськогосподарського призначення. А продавати її в Україні, як ви знаєте, заборонено. І все почалося спочатку».

Тейлор каже, попри всі складнощі, жодних хабарів чиновникам не платили, а за землю заплатили ринкову вартість – сім мільйонів доларів. Спорудження нового дипломатичного комплексу планують завершити за два-три роки.

У новому будинку будуть зосереджені усі служби посольства. Консульство зможе без черг видавати більше американських віз українським громадянам. Прес-аташе посольства США Ненсі Петтіт зазначає:

«Зараз наші будівлі розкидані по п’ятьох різних місцях у Києві. Це дуже незручно для українських громадян, американців та й для самих співробітників. Ми дуже задоволені, що вдалося знайти це чудове місце і всі наші співробітники будуть працювати разом. Це дозволить нам працювати краще».

Радіють за початок спорудження нового посольства і українські будівельники. Сергій Макарчук приїхав працювати в Київ з Житомира:

«Я з Житомира, а працюю в Києві. На ринку будівельному зараз практично ніякі роботи не ведуться, майже все закрито, важко знайти роботу. Так що американці – це велика надія».

Будівельний майданчик розташований на вулиці Танковій – колись тут був полігон. Дипломатам ця войовнича назва не дуже сподобалася і вони запропонували місцевій владі присвоїти їй ім’я американського авіаконструктора українського походження. Керівник дирекції з обслуговування іноземних представництв Павло Кривонос пояснює:

«Була пропозиція від посольства США в Україні перейменувати цю вулицю на честь Сікорського. Відповідні комісії Київради працювали і схвально прийняли це рішення. І ця вулиця вже перейменована».

Виступ на будмайданчику – це остання офіційна подія, в якій Війльям Тейлор бере участь у якості посла США в Україні. Його трирічна місія закінчилася і Сполучені Штати шукають наступника. Кажуть, претендентів на цю посаду чимало.
XS
SM
MD
LG