Спеціальні потреби

В Нью-Йорку арештовано чотирьох ймовірних терористів


Слідчі ФБР заарештували у Нью-Йорку групу з чотирьох чоловіків, які планували здійснити серію терористичних актів на території США. Вони планували підірвати дві нью-йоркські синагоги та єврейський культурний центр. А також за допомогою керованих ракет вони мали намір збити війсьові літаки у аеропорту поруч із Нью-Йорком. Згідно з джерелами, всі четверо є мусульманами. Троє із затриманих – громадяни США, четвертий – з Гаїті.

Поліція заарештувала чотирьох чоловіків вночі. Їх звинувачують у тому, що вони підклали вибухівку у двох синагогах у Нью-Йорку. Стеження за цими людьми почалося у червні минулого року. Тоді один з чоловіків зустрівся з інформатором ФБР і розповів йому, що розлючений діями американських сил в Афганістані та зацікавлений зробити щось в Америці. Підозрювані у тероризмі були поставлені на прослуховування.

Сенатор-демократ Чарльз Шумер каже, що затримані не були добре підготовленими і не пов’язані з жодною терористичною групою. Під контролем ФБР чоловіки купили те, що вони вважали пластиковою вибухівкою та ракетами земля-повітря. ФБР вважає, що окрім двох синагог, підозрювані хотіли також підірвати єврейський громадський центр у Бронксі та вистрілити керованою ракетою «Стингер» по військових літаках, що злітають з повітряної бази Національної гвардії у Ньюбурзі, штат Нью-Йорк.

Експерти кажуть, що підштовхнула їх до реалізації цих планів ненависть до Заходу, лють через жертви від дій американських військових в Афганістані та Пакистані і ненависть до євреїв.

Всі підозрювані проживали у штаті Нью-Йорк та нещодавно прийняли Іслам. Слідчі ФБР очікують, що адвокати затриманих будуть наполягати на тому, що їхніх клієнтів підставили. Але, кажуть вони, єдине, що у підготовці цього терористичного акту було несправжнім, так це – вибухівка.

XS
SM
MD
LG