Спеціальні потреби

Обама пройшов випробування почуття гумору

У суботу політична еліта Вашингтона і супер-зірки Голлівуду побували на вечірці для кореспондентів Білого Дому, яку традиційно відвідують президенти США. Для Барака Обами зібрання стало випробуванням почуття гумору, або як зауважив сам президент, ще однією проблемою, яку він успадковав від президента Буша.

Суботнє прийняття нагадувало голлівудську вечірку. Разом з представниками медіа, повечеряти з президентом зібрався справжній бомонд – Стівен Спілберґ, Джон Бон Джові, Демі та Ештон, Аліша, Донателла. Переможці Оскарів разом з політиками, теле та рок-зірками. І уперше за одним столом вечеряли суддя Верховного Суду та суддя популярного теле-шоу Американський ідол.

Офіційно за розважальною частиною програми відповідала професійна комедійна акторка Ванда Сайкс, втім саме над жартами головного гостя вечірки сміялись найбільше. А почав президент зі своєї власної команди.

«У Білому домі зміни – значно покращились мої стосунки з Гіларі. Як тільки вона повернулась з Мексики, вона мене міцно обняла, поцілувала та сказала, знаєш, ти мусиш сам туди поїхати».

А згодом гості подумали, що Барак Обама почав говорити про нового собаку, якого він придбав для своїх доньок.

«Взагалі то, всі ці зміни нам далися не легко. Щоб зняти напруження – я привів у Білий дім нового друга. Він теплий, пухнастий, відданий, повний енергії, його треба лише тримати на короткому ремінці. Звичайно, іноді він зривається та біжить невідомо куди, потрапляє у халепу…втім… достатньо про Джо Байдена».

Не поскупився на жарти президент і по відношенню до самого себе.

«Протягом наступних ста днів мого президентства ми спроектуємо, побудуємо та відкриємо бібліотеку, присвячену моїм першим ста дням в офісі. Вона буде монументальною. Я певний, що мої наступні сто днів будуть настільки успішними та ефективними, що ми їх завершимо за сімдесят два дні, а на сімдесят третій - і відпочиватиму».

Пролунали жарти і на адресу республіканців, які нині переживають кризу ідентичності.

«Майкл, востаннє тобі кажу, Республіканська партія не отримає пакету федеральної допомоги».

Однак чи не найбільшого стусану отримав колишній віце-президент.

«Ми очікували побачити сьогодні Ричарда Чейні, але він зайнятий – пише мемуари, орієнтовна назва – «Як підстрілювати друзів та катувати людей».

Втім, тон прийняття був не лише жартівливий. Обама торкнувся проблеми фінансових труднощів, які нині переживає друкована преса.

Квиток на прийняття коштував двісті доларів. Всі надходження підуть на програми допомоги голодуючим та у фонди стипендій для студентів-журналістів. Цього року гуманітарна організація «Інші також мають їсти» отримають від Білого Дому двадцять три тисячі доларів.

Сама ж традиція вечірки з пресою бере початок з 1914 року. Починаючи з Келвіна Куліджа кожний президент відтоді був її почесним гостем.Інше за темою

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG