Спеціальні потреби

Кому реально належить влада в Росії -  думка експерта


Минув рік відколи Володимир Путін передав президентську владу Дмитру Медведєву, якого він вибрав як свого наступника. Однак, сьогодні важко сказати скільки реальної влади належить Президенту Медведєву, а скільки – Прем’єр-міністру Путіну.

За перший рік перебування при владі Дмитро Медведєв домігся схвалення поправки до Конституції Росії, яка продовжує термін перебування однієї особи на посаді президента країни. Чимало аналітиків переконані, що таким чином Володимир Путін підготував собі шлях аби повернутися у президентське крісло.

Медведєв публічно говорить про демократичні реформи і навіть збирає у себе активістів руху за дотримання прав людини. Однак, кажуть самі правозахисники, переслідування органами правопорядку не припиняються.

Маша Ліпман – працівниця московського центру імені Карнеґі зазначає:

«Медведєв дає зрозуміти, якщо у вас є критично-важлива ідея, прийдіть до мене і скажіть. Не докучайте громадськості, не намагайтесь викликати небажаних почуттів серед народу».

Під час передвиборчої кампанії минулого року Володимир Путін обіцяв, що Медведєв продовжуватиме успішну економічну політики його адміністрації. Однак, у розпал глобальної економічної кризи економіка Росії зазнала різкого спаду. Сам Путін визнає, що економіці Росії бракує диверсифікації, а фінансова система країни слабка. Проте прем’єр-міністр покладає усю відповідальність на західні країни:

«Допінг економіки дешевою валютою і іпотечні негаразди в Сполучених Штатах викликали справжню ланцюгову реакцію, паралізували глобальну фінансову систему і викликали глобальну недовіру до ринку, а це, очевидно, впливало на реальні сектори економіки».

Через рік після приходу Медведєва до влади, чимало експертів вважають, що країною де-факто керує Путін. Скажімо під час найсерйознішої за останній рік кризи – грузинсько-російської війни – саме Прем’єр-міністр, а не президент, полетів у район бойових дій. За словами аналітиків, влада в Росії базується не на державних інституціях, а на неформальних домовленостях за кулісами.

На думку Маші Ліпман, Володимир Путін залишив за собою політичну владу в Росії оскільки зберіг контроль над найвпливовішими державними відомствами, включно зі збройними силами і органами національної безпеки.

Згідно з опитуваннями громадської думки, лише 15% росіян вважають, що влада сконцентрована в руках Медведєва. Приблизно 15% громадян Росії переконані, що Медведєв та Путін порівну поділяють владу в країні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG