Спеціальні потреби

Вірус H1N1 поширився на сімнадцять країн

Протягом вихідних зросла кількість країн, до яких потрапив вірус свинячого грипу. Випадки захворювання були підтверджені у сімнадцяти країнах. У Гонконгу було накладено карантин на готель, де зупинився гість з Мексики, в якого виявили свинячий грип. В результаті триста п’ять гостей готелю будуть змушені провести в середині будівлі щонайменше сім днів. У США кількість штатів, де виявили випадки захворювання на грип свиней, зросла до двадцяти семи. Втім, кажуть фахівці, з’являються ознаки, що саме захворювання може виявитися не таким страшним, як спочатку очікувалося.

Двадцять студентів коледжу у Пенсильванії мали окрему випускну церемонію. Вони тільки що повернулися з подорожі до Мексики та можуть бути заразними. Поширення вірусу свинячого грипу залишається центральною темою у Сполучених Штатах. Це підтвердив сам президент Барак Обама, який сказав, що уряд продовжуватиме робити все необхідне, аби лікувати це захворювання та попередити його поширення».

Це означає розробку вакцини від свинячого грипу та закупівлю додаткових препаратів, необхідних для лікування тринадцяти мільйонів випадків захворювання на свинячий грип. Центр контролю за захворюваннями каже, що хоча вік хворих коливається між одним та вісімдесяти одним роком, більшість з них у віці до двадцяти років. Але найбільше занепокоєння викликає те, як саме вони підчепили цей вірус.

Як каже лікар Енн Шучат з Центру контролю за захворюваннями, більша частина хворих не мала безпосереднього контакту з Мексикою, вони не подорожували до Мексики.

Кількість країн, де зафіксовані випадки зараження на свинячий грип, зростає. І не виключено, що Всесвітня організація охорони здоров`я найближчим часом присвоїть вірусу шостий, максимальний, ступінь загрози. Втім, ступінь шість характеризує поширення зараження, а не його потужність. Представники ВООЗ поки що не прогнозували, наскільки захворювання може бути сильним чи слабким.

Нова інформація, що надходить з Мексики, вселяє певний оптимізм. Лабораторний аналіз довів, що на нього захворіло майже вдвічі менше людей, ніж вважалося. Було підтверджено, що вірус свинячого грипу став причиною смерті шістнадцяти хворих.

Незважаючи на позитивні новини з Мексики, у Центрі контролю за захворюваннями США готуються і до найгіршого сценарію, оскільки досі невідомо, якою може бути мутація вірусу грипу свиней.

А чимало американців свої подорожі через поширення вірусу не скасовують. В аеропортах можна побачити чимало пасажирів, в тому числі з дітьми. Чимало подорожуючих кажуть, що вони покладаються на санітарні препарати, таки як спиртовий розчин для миття рук, та вірять, що на сьогодні їм немає чого боятися.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG