Спеціальні потреби

Як вберегтися від зараження свинячим грипом


Зупинити поширення нового типу грипу, надзвичайно складне завдання. Минулого року 33 мільйони людей перетнули кордон США з Мексикою в обидві сторони.

Один зі шляхів поширення вірусу грипу є звичайне людське чхання. Аби захворіти не обов’язково перебувати поряд з хворим. Коли людина чхає, у залежності від вологості повітря, мікроби можуть поширюватися зі швидкістю у 150 кілометрів на годину на відстань до 50 метрів. Що сухіше повітря, то далі потрапляє вірус.

Медики кажуть, навіть якщо інфікована людина вже давно пішла, ми можемо пройти через це місце через 20 хвилин і заразитися.

Експерти рекомендують часто мити руки. Маски, які можна побачити на мешканцях уражених регіонів, за словами спеціалістів, захищають лише частково.

За словами експертів, маски ефективні лише перші кілька годин. Згодом вони перетворюються на накопичувачів бактерії. Тож перед урядами світу стоїть надзвичайне складне завдання: як запобігти швидкому поширенню вірусу і одночасно уникнути загальної паніки.

Головну увагу з виявлення інфікованих вірусом людей зараз приділяють перепускним пунктам між країнами на кордонах та в аеропортах. Американські митники, на кордоні з Мексикою визначають людей, які виглядають хворими і проводять додаткову перевірку.

Одночасно, американські лікарі та фармацевти намагаються перевіряти всіх тих, хто звертається до них з підозрою на грип. Люди з ознаками застуди цікавляться чи приймати протигрипиний препарат «Таміфлу», який вже став дефіцитом.

Лікарі радять не зловживати ліками без крайньої потреби, адже більшість людей, які до них звертаються, насправді мають звичайну простуду чи алергію.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG