Спеціальні потреби

Українська опозиція відновлює вуличні протести


Найбільша опозиційна політична сила Партія регіонів відновила у п’ятницю антиурядові вуличні протести в Києві. Демонстранти провели мітинг на центральній площі столиці та пікетували будинки Кабінету Міністрів, парламенту та Секретаріату президента. За оцінкою організатоврів, в протестах взяли участь до 50 тисяч учасників. В ухваленій резолюції вимоги відставки Президента Віктора Ющенка і голови уряду Юлії Тимошенко а також оголошення президентських і парламентських виборів. На підтримку цих гасел опозиція продовжила блокувати сесійну залу парламенту. Партія регіонів пообіцяла відновити вуличні протести 14 квітня, якщо діюча влада не представить до цього часу дієву антикризову програму. Лідер регіоналів Віктор Янукович висвловив сподівання, що в майбутньому протести стануть ще масовішими.

Проурядова фракція Блоку Юлії Тимошенко пообіцяла докласти усіх зусиль, щоб не допустити дострокових парламенських виборів. Водночас один із впливових депутатів від цієї політичної сили Олександр Фельдман назвав їх недоцільними. БЮТ вживатиме усіх заходів, щоб дострокові вибори не відбулися. Водночас там нагадують, що ніяких юридичних підстав для розпуску нинішнього складу Верховної Ради не існує.

Очевидно, з цим погоджується і Президент України Віктор Ющенко. У п’ятницю, перебуваючи в Хмельницькому він заявив, що на сьогодні немає підстав для розпуску парламенту. Він підтвердив, що не має наміру оголошувати дострокові вибори, назвавши це «незаконним кроком». Водночас президент припустив ймовірнісь одночасного проведення дострокових парламентських і президентських виборів. На його думку, це має відбутися за умови зміни виборчого закону і запровадження відкритих списків. Іншою передумовою дострокових виборів президент назвав скасування депутатської недоторканості. Віктор Ющенко також висловив переконання, що такі вибори «нічого не змінять в країні». Він також не підтвердив, чи братиме участь у кампанії, наголосивши, що ухвалить рішення, виходячи з інтересів країни.

XS
SM
MD
LG