Спеціальні потреби

Світові лідери узгодили план виведення економіки з кризи


Для Барака Обами його перший великий саміт не став легким. Він прибув до Лондона, перебуваючи на посаді Президента США всього 70 днів. Обама приїхав з метою переконати світ, що Сполучені Штати роблять все можливе аби витягнути свою економіку з кризи. Щоправда його план порятунку економіки за допомогою фінансових вливань підтримують далеко не всі учасники саміту, в першу чергу Німеччина та Франція.

На зустрічі лідери 20 найбільших економік світу говорили про шляхи посилення регулювання фінансових інституцій, на безвідповідальну діяльність яких покладають вину за кризу. Саме у цьому бачать вихід з кризи лідери кількох держав-учасниць саміту.

Знайти спільну мову було не легко. Навіть зібрати усіх лідерів для офіційної групової фотографії виявилося неможливо. Прем’єр-міністр Канади пропустив першу спробу, після того як через нього зібралися вдруге, виявилося, що цим разом не дорахувалися лідерів Італії та Індонезії. Однак, всі учасники зустрічі схоже були задоволені остаточним комюніке.

Саміт пройшов під акомпанемент протестів, учасників яких тримали на відстані у півтора кілометра від місця проведення зустрічі. Висловити свій протест до Лондона з’їхались від противників глобалізації та капіталізму, до прихильників палестинської державності та захисників довкілля. Так, всесвітньовідомий чоловік-павук забрався на один з хмарочосів Лондона та розгорнув транспарант проти глобального потепління.

А за кулісами саміту тривали односторонні зустрічі. Президент США окрім зустрічей з лідерами Росії, Китаю та Індії обговорив нагальні питання з Президентом Південної Кореї і запросив його відвідати Білий дім у червні.

XS
SM
MD
LG