Спеціальні потреби

Мешканців Фарґо евакуюють через загрозу повені


У найбільшому місті штату Північна Дакота – Фарґо, розпочалася масова евакуація людей, через загрозу затоплення міста. Дамба довжиною 20 кілометрів та висотою 12 метрів, яку вже понад тиждень споруджують мешканці міста і тисячі добровольців, може виявитись занизькою та недостатньо міцною. Синоптики передбачають, що вода в місцевій річці вже найближчим часом підніметься на висоту більше ніж 13 метрів. Ускладнюють ситуацію холодна погода і безперервні опади.

У ніч на п’ятницю споруджену добровольцями дамбу прорвало водному місці. Влада розпочала часткову евакуацію. Першою евакуювали лікарню – майже 200 пацієнтів перевезли у безпечніше місце. Але це не найгірша новина. Найгірше, що рівень води в річці вже піднявся на 12 метрів і до вихідних може подолати рекордну позначку – 14 метрів. Це на метр більше від попереднього рекорду, зафіксованого більше ніж сто років тому.

І що вище піднімається вода, то більшим стає страх мешканців міста. Евакуація людей із затоплених будинків здійснюється за допомогою вертольотів і човнів на повітряній тязі. Лише такі човни здатні пересуватися однаково ефективно і по воді, і по кризі.

Бійці Національної гвардії постійно патрулюють міські райони. Ті кому потрібна допомога – мусять вивісити на своєму подвір‘ї червоний прапор.

Морозна погода може перекреслити усі зусилля волонтерів з побудови піскової дамби. Якщо пісок в мішках замерзне, він пропускатиме воду з річки. Під натиском течії – дамба не витримає. У п’ятницю до міста прибули тисячі нових добровольців, аби допомогти мешканцями будувати дамбу. Адже, щоб підняти її хоча б на метр у теперішніх умовах – потрібно мільйони мішків з піском і неймовірна координація роботи.

У місті Фарґо та приміських районах проживає майже 200 тисяч людей. Якщо дамба не витримає – всіх їх чекає евакуація.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG