Спеціальні потреби

У США знову заговорили про Україну і НАТО

Тоді як комісія з колишніх американських законодавців та чиновників радить адміністрації Обами лобіюванням членства України в НАТО не загострювати собі відносин з Росією, високопосадовець Держдепу в адміністрації Буша остерігає не торгувати інтересами України.

Комісія, до якої входять колишні законодавці та урядовці від Республіканської та Демократичної партій США, і яка працює над розробкою нових принципів співпраці між США та Росією, рекомендує адіміністрації Барака Обами відтермінувати членство у НАТО України та Грузії. Такі деталі останнього звіту комісії, у вівторок оприлюднило видання Інтернешнел Геральд Триб`юн.

Комісія вважає, що адміністрація Обами повинна «визнати факт, що ні Грузія, ні Україна не готові до членства у НАТО». І, на думку експертів, союзники по НАТО повинні шукати інші шляхи демонстрації відданості суверенітету цих країн.

З таким підходом не погоджуються інші колишні високопосадовці – серед них другий заступник державного секретаря США в уряді Буша Дейвід Креймер. Він вважає, що адміністраці Обами повинна бути обережна у процесі формування нових взаємин з Росією, особливо у контексті політики Вашингтона щодо сусідів Росії – України та Грузії.

«Я рекомендую, щоб Україну не розглядали як розмінну монету у взаєминах США та Росії. Вважаю, що двері для України до НАТО повинні залишатись відкритими. Звичайно, враховуючи реалії у Києві -- внутрішню політику, економічну кризу, президентські вибори, які наближаються -- НАТО не є пріоритетом для України. Але що важливо, це те, щоби це питання не було знято з порядку денного. Якщо, наприклад, Україна таки вирішить, що вона хоче ближчої інтеграції з НАТО, то відповідь на рішення повинно ухвалюватись об`єктивно, а не через призму Росії».

Колишній високопосадовець США також зазначив, що політика Вашингтона щодо Києва має формуватися незалежно, без впливів на цей процес з боку Росії.

«Росія справді розглядає регіон як зону своїх привілейованих інтересів. Росія розглядає регіон по-іншому ніж розглядаємо його ми і я думаю, що це ще більше підтверджує важливість для США та їх союзників у Європі наголошувати на тому, що не існує зон впливу, що немає привілейованих інтересів. І якщо Україна хоче ближчих взаємин з Заходом, Україна повинна мати можливість розвивати ці взаємини. Ми також хочемо бачити хороші взаємини між Україною та Росією. Ніхто не зацікавлений у поганих взаєминах між Києвом та Москвою. Але позиція Вашингтона полягає у тому, що хороші взаємини України із Заходом не виключають її хороших взаємин з Росією, тобто Україна може мати добрі взаємини з обидвома».

Дивіться повне інтерв`ю з Дейвідом Креймером мовою оригіналу:


перша частина


друга частина

Інше за темою

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG