Спеціальні потреби

Обама обіцяє зупинити виплати премій працівникам AIG





Чергова хвиля емоцій навколо страхового гіганта AIG цього разу має гіркий присмак. Якщо два місяці тому питання, чи рятувати компанію за допомогою 170-ти мільярдів доларів з кишень платників податків, викликало змішану реакцію – від співчуття до вагань, сьогодні американці просто розлючені. 165 мільйонів із загальної суми пішло на виплату премій.

Президент Обама пообіцяв зробити все можливе, щоб зупинити виплати. Він назвав неповагою до фундаментальних американських цінностей рішення керівників AIG нагородити своїх працівників преміальними:

«Це робить корпорація, яка зазнала фінансового краху через безвідповідальність та жадобу. Я не розумію, як вони пояснять це платникам податків, завдяки яким компанія поки що тримається на плаву».

165 мільйонів доларів отримають працівники відділу фінансових послуг – саме тієї структурної одиниці AIG, яка за словами багатьох експертів, і потягла корпорацію на дно. Розлючені як політики, так і пересічні американці. Критика лунає навіть від деяких працівників AIG. Зокрема віце-президент регіонального відділення Леслі Муат каже:

«Не думайте, що нам це подобається. 450 працівників відділу фінансових послуг поставили всю компанію на коліна».

Президент Обама закликає Міністра фінансів Тімоті Ґайтнера використати всі законні шляхи, щоб перешкодити отриманню працівниками AIG преміальних. Завдання не просте, адже виплата преміальних передбачена трудовими контрактами, відтак AIG за законом повинна виконати свої зобов’язання перед працівниками. Щоправда уряд має спосіб. Якщо йому вдасться довести, що керівники компанії брехали про її фінансовий стан чи свідомо йшли на невиправдані ризики – виплачені преміальні вдасться повернути.

Виглядає, що закон не на боці уряду. Втім, адміністрація все ще має чи не найбільшу козирну карту. Білий дім вже натякнув, що виділення з бюджету для AIG додаткових 30 мільярдів – обіцяних два тижні тому президентом – прямо залежатиме від подальшої долі преміальних.

Чимало експертів вказують на ситуацію з автовиробниками, урядова допомога яким була надана з багатьма застереженнями та чітко визначеними умовами. Від автомобільних компаній вимагають часткового повернення боргу з надходжень від продажів вже сьогодні і радять зробити те ж саме з AIG.

А поки що виглядає, що прислухатися до вимог уряду AIG буде лише тоді, коли стоятиме біля дверей Білого дому з проханням наступного пакету допомоги.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG