Спеціальні потреби

Тимошенко планує зменшити зарплату політикам


Щоб «підлатати» бюджет, Юлія Тимошенко вирішила зекономити на народних обранцях та урядовцях. Нову ініціативу прем`єр-міністр озвучила у понеділок, пообіцявши скасувати депутатські пільги та утричі скоротити зарплатню високопосадовцям. Бютівці наполягатимуть, аби це питання внесли до парламентського порядку денного вже завтра. Якщо ж ні – заблокують трибуну, – пригрозила прем`єрка:

«Ми будемо кожен день вимагати ставити на голосування питання по скасуванню пільг для народних депутатів, і якщо не буде набиратися голосів, ми будемо доводити до кожної людини в країні, депутати якої фракції не голосують за повне скасування пільг для народних депутатів. І тоді на наступний день будемо блокувати трибуну і знову вимагати скасування пільг для народних депутатів».

Втім, ідея блокувати роботу парламенту доти, аж доки депутати позбавлять себе пільг, не сподобалася спікеру. Володимир Литвин нагадав, хто у Верховній Раді хазяїн, і застеріг: захопившись блокуванням, можна втратити коаліцію:

«Поки я голова Верховної Ради, ніхто не буде керувати Верховною Радою України. Це перше. А друге – якщо сама коаліція буде блокувати коаліцію, то коаліції завтра не буде. Ви зрозуміли, про що йдеться. Нам ще тільки цього не вистачало, коли ми почали зараз «ліпити» цю Верховну Раду, і коли склалася рівновага, і якось ми виходимо на співпрацю, то якщо буде бажання цей крихкий мир зруйнувати – прапор в руки».

Застереження спікера подіяли, й ідею блокади спустили на гальмах. На погоджувальній раді в понеділок голова фракції БЮТ Іван Кириленко запевнив: ніякого блокування не буде:

«Колеги, я вас прошу, на фракції це питання не розглядалося навіть!»

Водночас Кириленко підтвердив – у вівторок у сесійній залі бютівці ставитимуть питання про зменшення депутатських зарплат і скасування пільг. Як він пояснив, ідеться, наприклад, про витрати народних обранців на міжнародні телефонні дзвінки та подорожі літаком. Лідер фракції відкинув критику опозиціонерів з Партії реґіонів, які назвали законопроект «профанацією». Як запевняє Кириленко, скасування депутатських пільг заощадить щонайменше 180 мільйонів гривень з державного бюджету.

А тим часом критика на адресу нових урядових ініціатив лунає не лише з опозиційного табору. У Секретаріаті президента налаштовані так само скептично. «Черговою виставою під назвою «Багато шуму з нічого» назвав законопроект про скорочення зарплатні високопосадовцям очільник канцелярії Віктор Балога. Традиційний опонент прем`єрки порадив їй не розігрувати «галасливі політичні видовища», а просто внести зміни в чинні постанови Кабінету Міністрів. «Кабмін здатний сам собі скоротити зарплату, нічия допомога тут зовсім не потрібна», – наголосив Балога. Як він додав, «Зі свого боку я готовий, щоб зменшення розміру моєї зарплати в майбутній урядовій постанові записали в одному рядку зі скороченням щомісячної платні прем'єр-міністра», - цитує слова Балоги Прес-служба президента.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG