Спеціальні потреби

Офіційна особа США: у Ґвантанамо застосовувалися тортури


В інтерв`ю газеті Вашингтон Пост високопоставлений член адміністрації Буша заявила, що ймовірний двадцятий учасник терористичних атак на США одинадцятого вересня 2001-го року піддавався тортурам, перебуваючи в руках американських військових.

Сенсаційну заяву зробила Сьюзен Кроуфорд, адміністратор системи військових комісій, організованих для суду над запідозреними терористами, що перебувають у в’язниці на базі ВМС США в Ґвантанамо, Куба. У опублікованій сьогодні статті у столичній Вашингтон Пост, вона говорить, що Мохамед-аль-Кахтані піддавався різним насильницьким методам, включно з примусовим оголенням, позбавленням сну, і охолодженням.

За її словами, всі ці методи були схвалені, однак застосовувалися у занадто агресивній і постійній манері у період з листопада 2002-го до січня 2003-го року.

В результаті подібних методів проведення допитів, зазначає Кроуфорд, Кахтані двічі було госпіталізовано в Ґвантанамо з діагнозом серцевої недостатності, яка загрожувала його життю. Через це, зазначила Кроуфорд, вона скасувала обвинувачення у воєнних злочинах проти нього у травні 2007-го року.

Кроуфорд також сказала, що хтось повинен взяти на себе відповідальність за те, що у поводженні з в`язнями було допущено помилок. Вона натякнула, що це повинен зробити Білий дім.

Адміністрація Буша наразилася на різку критику за утримування та поводження із запідозреними терористами, утримуваними на базі Ґвантанамо. Представники майбутньої адміністрації Барака Обами кажуть, що одне з перших рішень, яке він прийме після інавгурації, буде розпорядження про закриття в`язниці у Ґвантанамо. Проте ніхто в команді Обами наразі не каже, як довго триватиме цей процес і якою буде доля понад 200 утримуваних там в`язнів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG