Спеціальні потреби

40 років тому було здійснено перший політ навколо Місяця


40 років тому людина вперше здійснила політ навколо Місяця. Цю місію, напередодні Різдва 1968-го року, виконав екіпаж космічого корабля «Аполон 8». Своє перше радіоповідомлення з місячної орбіти астронавти НАСА присвятили саме цьому християнському святу і зачитали цитати із Старого Заповіту:

«На початку Бог створив Небо та Землю. І Земля була без форми і наповнення. І темрява була над землею. Святий Дух пронісся над поверхнею води і Бог сказав: “Нехай буде світло!”».

Знаючи, що мільйони людей на Землі слухали це радіоповідомлення, каже член команди «Аполлон 8» Джим Ловел, виглядало дуже доречним зачитати фрагмент з Книги Буття:

«Це є основою більшості зі світових релігій, не лише християнської. Багато людей, які чули це повідомлення, можливо і не були християнами. Саме тому ми обрали цю цитату».

Різдвяна радіотрансляція з орбіти була запланована на час, коли Землю повністю було видно з космічного корабля. Фото Землі мали грандіозний ефект на всіх людей, що їх побачили, включаючи самих астронавтів. Білл Андерс пригадує:

«Коли сфотографува маленьку Землю, як вона виглядає з космосу, мене осінила думка. Ми витратили стільки часу щоб дослідити Місяць, а насправді ми досліджували Землю».

З початку завданням екіпажу «Аполон 8» було перебувати 10 днів на земній орбіті. Але через напруження, пов’язане з холодною війною, це завдання ускладнилося до майже неймовірного. Облетіти Місяць було небезпечним завданням, бо цього раніше не робив ніхто.

40 років по тому обліт навколо Місяця залишається серед найбільших досягнень людства на шляху освоєння космосу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG