Спеціальні потреби

Американські автовиробники відправляють працівників у вимушені відпустки


Oстанню новину від американських автовиробників аж ніяк не можна назвати приємною для тисячів їхніх працівників і для країни загалом. Компанія «Крайслер» повідомила, що вже цієї п’ятниці закриє усі свої 30 заводів на чотири тижні. Але це ще не все. «Форд» продовжить вимушені різдвяні канікули для десяти своїх заводів на додатковий тиждень, а 20 підприємств «Дженерал Моторз» не працюватимуть майже увесь січень. Схоже погрози автобосів про те, що галузь перебуває на межі повного краху – починають справджуватись.

У п’ятницю усі конвеєри на 32 заводах «Крайслера» у Північній Америці зупиняться і стоятимуть нерухомо цілий місяць. 46 тисяч їхніх працівників перестануть одержувати зарплату, а отримають місячну державну допомогу з безробіття. Для них слово криза набуло дуже реального змісту.

Корпорація «Крайслер» щомісяця витрачає майже мільярд доларів. Її керівники кажуть, що вже за кілька тижнів гроші закінчаться. Продажі автомобілів критично низькі.

І не через низьку якість, як запевняє керівництво, а через проблеми на ринку побутового кредитування. Багато потенційних покупців просто не можуть взяти необхідну позику для купівлі нового авто. Зараз автосалони переповнені непроданими машинами і не замовляють нових. У «Крайслері» не знають якими будуть їхні продажі у наступні кілька місяців і скільки потрібно виробити нових машин.

Видання «Волл Стріт Джорнал» повідомляє, що «Крайслер» і «Дженерал Моторз» відновили переговори про можливе злиття компаній. «Форд» перебуває у дещо кращій ситуації, втім вимушений на додатковий тиждень подовжити традиційну двотижневу різдвяну зупинку виробництва на десяти своїх заводах.

У цих умовах губернатор штату Мічиган – автомобільного центру США, закликає мешканців та бізнесменів штату не чекати поки автозаводи зупиняться назавжди, а спрямовувати свої зусилля на розвиток альтернативних виробничих проектів. На думку Дженіфер Ґренголм, таким може стати виробництво нових екологічно чистих матеріалів для будівництва, попит на які останнім часом значно зріс:

«Чому б не створити у Мічигані заводи, які б випускали екологічно чисті матеріали, необхідні багатьом по всій країні. Тож ідея перенесення технологій з автоіндустрії, перенесення інтелектуальної власності і таланту у саме такі виробництва матеріалів нового покоління – це саме те що потрібно нашому штату тепер і це – суть теперішньої трансформації».

Велика трійка автовиробників все ще сподівається виплутатись з теперішньої кризи і чекає новин з Білого дому про виділення їй допомоги у розмірі 14 мільярдів доларів. Напередодні Джордж Буш запевнив, що позитивне рішення з цього приводу може бути прийняте вже у п’ятницю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG