Спеціальні потреби

Каліфорнійці вимагають покращити умови утримання птиці і худоби


Четвертого листопада американці обирали не лише президента, але і голосували за різноманітні пропозиції. У штаті Массачусетс, наприклад, виборці підтримали ініціативу пом’якшити покарання за зберігання марихуани, у штаті Вашингтон люди узаконили евтаназію, що дозволить смертельно хворим пацієнтам піти з життя за допомогою медицини. А мешканці Каліфорнії проголосували за заборону одностатевих шлюбів і за покращення умов утримання свійської худоби і птиці на господарствах. Пропозиція №2, саме під такою назвою проходив закон, має як своїх прихильників, так і опонентів.

Більшість американців ідеалізують умови утримання тварин на фермах. Переважно вони уявляють собі мальовничі пасовища чи просторі птахівницькі господарства. Однак у штаті Каліфорнія умови існування 20 мільйонів поголів’я свійської худоби і птиці далекі від ідеалу.

Товариство гуманного ставлення до тварин було головним спонсором у Каліфорнії пропозиції № 2 – закону, що змушує фермерів до 2015-го року покращити умови утримання корів, свиней і курей. Пол Шапіро працює у товаристві старшим директором відділу сільськогосподарської кампанії:

«Більшість птиці на птахофабриках поміщені у маленькі клітки, де вони не можуть рухатися. Деякі клітки ледь більші за птаха. І це не тимчасові, а постійні клітки. Це там, де ці нещасні існують все своє життя».

У день виборів мешканці штату Каліфорнія переважаючою більшістю голосів підтримали пропозицію №2.

Новий закон забороняє господарникам утримувати в маленьких приміщеннях телят, свиней і курей-несучок, яких використовують для селекції. Відтепер фермери повинні подбати, щоби у тварин було достатньо місця стояти, лежати, повернутися чи витягнути кінцівки. Нові правила обійдуться фермерам недешево.

Кей Джонсон Сміт є виконавчим директором альянсу тваринників – організації, що виступає за пошуки відповідальних рішень для покращення умов існування тварин. Кей каже, що нові вимоги призведуть до різкого підняття цін на яйця і банкрутства птахівників:

«Птахівники з якими ми розмовляли, кажуть, що не можуть собі дозволити модифікувати приміщення, не можуть собі дозволити купляти додаткову землю, яка необхідна для того, щоб утримувати птицю у більш відкритій системі, і тому вони будуть змушені вийти з бізнесу».

Однак Пол Шапіро з товариства гуманного ставлення до тварин наполягає, що витрати господарників будуть дуже незначними, менше цента за яйце. Фермери стурбовані, що їх продукція за ціною програє конкурентам. Адже мешканці Каліфорнії зможуть купляти яйця з птахофабрик в інших штатах, які не мають цих правил. Сміт не сумнівається, що споживачі віддаватимуть перевагу дешевшим яйцям:

«Споживачі голосують за нібито життєво важливі питання, але я ризикну сказати, що при цьому вони підуть купляти дешевші яйця».

Шапіро, однак, не погоджується. На його думку, американці виступають за гуманне ставлення до тварин:

«Американці не хочуть, щоби тварин утримували в клітках, настільки обмежених, що вони не можуть навіть повернутися і розправити кінцівки. Це неправильно».

Правильно чи ні, усі сторони конфлікту погоджуються, що необхідно мати більше законів, які забезпечать гуманні умови утримання свійської худоби і птиці на фермах.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG