Спеціальні потреби

Республіканці не підтримали проекту про допомогу автовиробникам


Адміністрація США розглядає можливість використати частину грошей виділених на стабілізацію фінансової системи країни для порятунку автоіндустрії. У четвер законопроект, який передбачав виділення 14 мільярдів доларів на підтримку компанії «Дженерал Моторз» та «Крайслер», провалився у Сенаті США. Демократам, які хоча і мають сенатську більшість, не вдалося назбирати необхідні шістдесят голосів. Республіканці виступають категорично проти порятунку автогігантів без поступок з боку профспілок.

Переговори провалилися коли республіканці поставили вимогу до профспілок піти на скорочення зарплати працівників американських компаній, до рівня заробітної платні робітників іноземних автобудівельників на території США. Профспілки відмовились.

Лідери профспілок, які вже погодились на чимало скорочень, не збираються йти на поступки щодо зарплаті. Вони звинувачують республіканців, які на їхню думку більше переймаються заплатою робітників, ніж порятунком галузі.

Якщо «Форд» перебуває у відносно доброму стані то «Дженерал Моторз» потрібно чотири мільярди доларів до кінця місяця і ще шість мільярдів у наступні два місяці аби залишатися на плаву. «Крайслеру» необхідні чотири мільярди доларів на початку наступного року. Економісти застерігають, що колапс автоіндустрії матиме катастрофічні наслідки загалом для економіки країни.

Занепад автогігантів призведе не лише до втрати понад двох мільйонів робочих місць. Під загрозою опинилися пенсійні збереження.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG