Спеціальні потреби

Комунальники припинили теплопостачання через борги


Комунальні служби розпочали масове відключення теплопостачання у декількох регіонах України, зокрема й столиці. Ці заходи пояснюють накопиченням боргів за спожиті комунальні послуги. Вони, мовляв не дозволяють вчасно розрахуватися за російсьикй газ. Урядовці намагаються знайти винних, а люди, тим часом у холодних домівках чекають на зниження температури, яке обіцяють вже цими вихідними.

Киянин Ростислав Мартинюк відсутність гарячої води в своїй квартирі в житловому масиві Позняки помітив ще напередодні. З дружиною вони купали свою десятимісячну дочку. Каже, практично одночасно в помешканні зникло центральне опалення – рятувалися кондиціонерами, але безуспішно.

Тепло і гаряча вода зникали в оселях майже половини киян. Навіть у тих, хто регулярно, як родина Мартинюків, платить за комунальні послуги. Проблеми на собі відчули навіть урядовці. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко поскаржилася сьогодні, що також відчула відключення. Каже – винна київська влада і мер Леонід Черновецький. Мовляв, вони не оплатили спожитий газ.

Тимошенко звинувачує київських чиновників, що вони витратили гроші на підкуп бюджетників перед виборами. Відтак, тепер не можуть сплатити гроші за спожиті енергоносії. Неплатежі підтверджують і постачальники газу. Кажуть – відключення торкнуться не тільки столиці. Гарячу воду і тепло перекривають і в інших регіонах – платежі впали до 20-30%. Борги мають майже усі теплогенеруючі компанії. Через це «Нафтогаз» не може розрахуватися за спожите паливо із росіянами. Ті ж не укладають нові контракти і погрожують з нового року скоротити або й зовсім припинити постачання газу.

Київська влада називає відключення тепла і гарячої води у столиці незаконним. Міський голова Леонід Черновецький намагається довести це через суд. Не визнає боргу і сподівається владнати проблему за декілька днів.

Тим часом синоптики обіцяють морози вже цими вихідними. Багато киян, як Ростислав збираються до магазинів – купувати електричні обігрівачі. Якщо й це не допоможе, очевидно доведеться шукати нове помешкання, – каже він.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG