Спеціальні потреби

Медіаконцерн «Трибюн» має намір оголосити захищене банкрутство


Проблеми на автомобільному ринку та ринку нерухомості за ланцюговою реакцією тягнуть за собою інші галузі, навіть пресу. Ці сектори одні з найбільших рекламодавців, і їх занепад означає різке падіння прибутків від реклами для газет та телебачення.

Одна з найбільших американських медіакомпанії подала заявку на право оголосити захищене банкрутство. Компанія «Трибюн», якій належать такі впливові газети як «Чикаго Трибюн», «Лос-Анджелес Таймс» та десятки телеканалів, накопичила боргів на суму у 13 мільярдів доларів. Для газетного ринку цей рік один з найгірших за останніх 25 років.

Маючи диспропорційні борги, «Трибюн» планує продати декілька газет, чиказьку бейсбольну команду та стадіон якими володіє. Лише за останній квартал компанія зазнала збитків у 124 мільйони доларів. Загалом у цій галузі, за останній рік прибутки від реклами впали на 7%, і на 18% у третьому кварталі цього року. Оголошення про продаж нерухомості, автомобілів та пошук працівників швидко зникають з газетних шпальт. Експерти кажуть, що у провідних платних категоріях одночасно вперше в історії різко впала кількість оголошень.

Інший головний біль для газет – інтернет конкуренти. Загалом по країні наклад паперових газет зменшився на 5%, оскільки будь-яку інформацію значно легше знайти в Інтернеті.

У Кембриджі, поряд з Гарвардським університетом, після 50-ти років роботи зачиняється газетний кіоск. Засновник мережі газетних кіосків Шелдон Коєн зазначає:

«Сьогодні усі в Інтернеті. Всю інформацію люди отримують безкоштовно, їм не потрібно платити за газети».

Хоча газети заробляють гроші на власних сторінках в інтернеті, цих прибутків не вистачає аби покрити втрати на паперові виданнях. До того ж не рідко їх матеріали передруковують різні дрібні інтернет-медіа, які не платять за авторські права.

Однак «Трибюн» обіцяє продовжувати друкувати газети і планує реструктуризувати свою роботу, користуючись законом про захищене банкрутство.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG