Спеціальні потреби

Барак Обама оприлюднив чергові кадрові призначення


Барак Обама оголосив про чергові призначення у свою майбутню президентську адміністрацію. Цього разу він укомплектував свою команду, що опікуватиметься питаннями національної безпеки. Несподіванок не сталося – усі ключові посади зайняли прогнозовані, висококваліфіковані люди.

Головним призначенням Обами, вважають експерти, стало висунення Гілларі Клінтон на посаду Державного секретаря США. Два непримиренні під час попередніх виборів суперники тепер працюватимуть пліч-о-пліч. Сама Клінтона зазначила:

«Кожен з нас повинен мати певну роль у цьому світі. І виконувати її з впевненістю та оптимізмом».

Обама прийняв рішення і стосовно інших ключових посад у блок національної безпеки свого кабінету. Серед них – Дженет Наполітано, яка очолить Міністерство внутрішньої безпеки. Сюзан Райс стане послом США в ООН. Ерік Голдер – міністром юстиції, а Джеймс Джонс, колишній командувач НАТО, буде радником Обами з національної безпеки. Роберт Ґейтс, теперішній міністр Оборони, принаймні рік залишиться на своїй посаді. Політичний аналітик Стюарт Ротенберґ зазначає:

«Це все досвідчені люди. Розумні фахівці із сильним характером. Склад цієї команди заспокоїть тих, хто, можливо, хвилювався через брак досвіду Обами у міжнародній політиці. Тепер їм буде спокійніше».

У підборі Обамою персонального складу свого кабінету простежується ще одна деталь – він не обмежує свого вибору партійними чи іншими рамками.

Сенатор Гілларі Клінтон, чинний міністр Роберт Ґейтс, Генерал Джеймс Джонс. Три абсолютно різних лідери, з трьох зовсім різних світів. Міністр оборони в кабінеті Буша – Роберт Ґейтс – відомий своїми прагненнями досягти результату, не зважаючи на ідеологічні чи особисті фактори.

Адмірал у відставці Джеймс Джонс, який даватиме поради Обамі у справах національної безпеки – більше зі світу кансервативного Джона Маккейна, ніж молодого демократичного президента.

Обама мав розбіжності з Клінтон з багатьох питань, ще більші з Робертом Ґейтсом стосовно стратегії війни в Іраку. Чи зможе він з ними знайти спільну мову зараз? Експерти сподіваються, що їм вдасться порозумітися.

І, звичайно, не слід забувати про ще одну фігуру, яку Обама отримає в пакеті з Гілларі Клінтон – це її чоловік, колишній Президент США Білл Клінтон. Навіть поки що без визначеної посади, він відіграє значну роль у кабінеті Обами. Більшість людей, які зараз працюють з Бараком Обамою і призначені на ключові державні посади, колись працювали в адміністрації Біла Клінтона.

XS
SM
MD
LG