Спеціальні потреби

Триває відзначення 75-их роковин Голодомору


В Україні тривають заходи з відзначення 75-их роковин Голодомору. У вівторок Президент Віктор Ющенко взяв участь у презентації Національної книги пам’яті та виставки, присвяченої жертвам штучного голоду 30-их років. Кульмінацією ж цього поминального тижня має стати відкриття у суботу грандіозного Меморіалу жертвам Голодомору.

Відзначення 75-ї річниці Голодомору сприятиме об’єднанню нації. Надію на це висловив Президент України під час заходів із вшанування пам’яті жертв штучного голоду 32-33-их років. Віктор Ющенко вкотре наголосив, що Голодомор був геноцидом українського народу, та подякував міжнародним організаціям за визнання цього історичного факту. Презентуючи Національну книгу пам’яті, в якій названо майже 900 тисяч імен загиблих та зібрано понад 200 тисяч свідчень жертв Голодомору, Ющенко наголосив на масштабах трагедії:

«Нема в живих абсолютної більшості цих людей. Але який може бути масштаб цієї трагедії, щоб через 75 років після трагедії за два роки роботи можна знайти 1 мільйон 100 тисяч імен. Мурашки йдуть по шкірі».

До Національної книги пам’яті увійшли один загальноукраїнський і 19 регіональних томів – свідчення очевидців, історичні дослідження, архівні матеріали. У столичному Українському домі відкрили також документально-художню виставку «Голодомор 32-33-их років – геноцид українського народу».

У середу президент візьме участь у відкритті меморіалу жертвам Голодомору в Харкові та проведе в одній із харківських шкіл урок пам’яті.

Основні ж заходи цього поминального тижня призначені на суботу. 22 листопада у Києві відкриють першу чергу Меморіалу жертвам Голодомору 32-33-их років. Грандіозний комплекс постане у столичному парку Слави. Його перша частина являтиме собою меморіальний знак-каплицю у вигляді свічі, а друга частина – музей Голодомору – розташується нижче на схилах Дніпра.

За прогнозними підрахунками, загальні витрати на проект сягнуть 750 мільйонів гривень. Це утричі перевищує кошторис музею пам’яті жертв Голокосту в Берліні та в чотири рази – вартість будівництва меморіалу жертв Голокосту в Єрусалимі. Дорожчим за український буде хіба що меморіал пам’яті загиблим у терактах 11-го вересня, який планують побудувати у Нью-Йорку.

На відкриття першої черги Меморіалу Голодомору в суботу приїдуть численні міжнародні делегації. Не буде, однак, росіян. Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що темою голоду 30-их років в Україні спекулюють з кон’юнктурних політичних міркувань, і відмовився брати участь у заходах з вшанування 75-их роковин Голодомору.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG