Спеціальні потреби

Голова місії МВФ з питань України про умови кредиту Києву


читати повне інтерв`ю мовою оригіналу

Перший транш стабілізаційного кредиту Міжнародного валютного фонду розміром 4,5 млрд доларів надійшов на рахунки Національного банку України. Голова місії МВФ з питань України Джейла Пазарбазіолу так схарактеризувала головні умови надання кредиту:«Програма кредиту має чотири головні компоненти – запровадження режиму вільного обмінного курсу та монетарної політики, яка базується на страхуванні фінансової стабільності, зокрема забезпечення банківської ліквідності та контроль над інфляцією.

Другий компонент – це фіскальна політика, а саме, забезпечення наповненості бюджету і забезпечення покриття цих видатків за рахунок бюджетних надходжень.

Третій компонент – стосується банківської системи та фінансового сектора. Як це вhttp://http://www.voaідбувається всюди у світі, криза відбивається на банківській системі – падіння економіки впливає на здатність приватних позичальників повертати кредити. Тому уся ідея програми полягає у тому, щоб пом’якшити негативні наслідки, щоб люди, які беруть кредити, як приватний бізнес так і окремі фізичні особи, змогли це робити і не були відрізані від фінансування.

Четвертий компонент – це соціальна політика, витрати на соціальні програми. Чи за допомогою МВФ, чи без МВФ, пристосовуватись до цих складних нових умов економічної кризи буде дуже складно, і найважче це буде для найбіднішого населення. Ми оцінили, що український уряд має достатньо хороших програм для забезпечення підтримки безробітних та інших бідніших верств населення. Деякі з цих програм звичайно недостатньо профінансовані, тому програма нашого кредиту має компоненти, які забезпечать дієвість цих програм, щоб зменшити тиск на ці верстви населення».

XS
SM
MD
LG