Спеціальні потреби

Завершилася кампанія, що побила усі рекорди


Найдовша, найдорожча виборча кампанія в історії США завершилася. Переможець – Барак Обама. Оцінюється, що у цих виборах проголосувало понад сто тридцять мільйонів людей.Промову з нагоди перемоги Барак Обама виголосив у Чикаго – місті, в якому він починав свою політичну кар`єру.

«Якщо у когось ще залишилися сумніви, що Америка - країна можливостей, якщо хтось ще запитує, чи мрії наших батьків-засновників, живі у наш час, якщо хтось піддає сумніву дієвість нашої демократії, - сьогодні ви отримали відповідь», - сказав Обама перед зібранням із приблизно 150 тисяч людей, які прийшли послухати його та відзначити його історичну перемогу.

Оглядачі згідні, що основним питанням, яке змусило американців прийти на виборчі дільниці стала економіка. Вважається, що саме занепокоєння економічною ситуацією дали можливість Бараку Обамі перемогти у двох ключових штатах – Огайо та Пенсильванії - та в результаті виграти вибори.

Як каже професор Джорджтаунського університету Стівен Вейн, своєю кампанією Обама охопив надзвичайно широке коло виборців.

«Таким чином Барак Обама відновив демократичну коаліцію – він повернув жінок, робітничий клас, а також досягнув великої явки серед афроамериканців».

Усупереч прогнозам, на вибори прийшло не набагато більше чорношкірих, латиноамериканців та молоді, ніж чотири роки тому. І саме ці категорії з великою перевагою проголосували за Барака Обаму – факт, на якому він також наголосив у своїй промові.

«Це відповідь, яка поділяється молодими та старими, багатими та бідними, демократами та республіканцями, білими та чорношкірими, латиноамериканцями, азіатами, корінним населенням Америки, людьми традиційної та нетрадиційної орієнтації, здоровими та ні – американцями, які послали сигнал світові, що ми не лише набір особистостей чи колекція республіканських та демократичних штатів – ми завжди будемо Сполученими Штатами Америки».

Його опонент Джон Маккейн ще до завершення підрахунку голосів привітав Барака Обаму з перемогою та пообіцяв свою підтримку.

«Це – важкі часи для нашої країни і я обіцяю робити все, що в моїх силах, аби допомогти вести націю через всі виклики, які стоять перед нами».

Колективне почуття афро-американців чи не найкраще виразила одна з представниць цієї громади Норма Едвардс, коли сказала, що «Мартін Лютер Кінґ мав мрію, а Обама цю мрію здійснює. Ми ніколи не думали, що доживемо до цього дня».

Інавгурація Барак Обама відбудеться 20 січня 2009 року.
Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG