Спеціальні потреби

РНБО розглядала питання дострокових виборів


Питанням забезпечення позачергових виборів до парламенту сьогодні опікувалася Рада національної безпеки та оборони України. Після кількагодинного засідання було ухвалено рішення, що вибори мають фінансуватися з резервного фонду.

Судове змагання протягом вікенду влаштували між собою українські прем`єр та президент. Спочатку БЮТ оскаржив в Окружному адміністративному суді міста Києва указ президента про провденння дострокових виборів. Більше того, ЦВК призупинила підготовку до виборів після цього рішення. А вже далі президент оскаржив це судове рішння у суді вищої інстанції. І саме Віктор Ющенко звільнив Володимира Калаберду, судді, який на думку президента перевищив свої поноваження, оскільки в секретаріаті глави держави вважають, що робити це може лише Конституційний суд України.

Між тим, на фоні судового протистояння, загрозу для виборів складає і той факт, що уряд немає грошей для проведення виборчої кампанії та самих виборів. Мова йде про 48 з половиною мільйонів гривень.

Декілька годин перші особи держави на засіданні Ради національної безпеки та оборони вирішувалим, де взяти гроші на вибори. В результаті їх мають виділити з резервного фонду, до того ж негайно.

Між тим, Юлія Тимошенко та її соратники кажуть про те, що резервний фонд передбачає кошти для подолання надзвичайних ситуацій і спустошувати цей фонд небезпечно. Втім, депутати зазначають, окрім грошей – є й інші способи блокування виборів. Які з них застосують в Україні, покажуть наступні декілька днів.Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG