Спеціальні потреби

Розпуск Верховної Ради наразi лише `вiртуальний`


Президент України оприлюднив Указ про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів на 7 грудня. Втім, Указ з`явився наразі лише в Інтернеті. Віртуально розпущений парламент продовжує працювати.

Українців запросять на виборчі дільниці у першу неділю зими. Свою волю Президент оформив Указом, який достроково припиняє повноваження Верховної Ради і призначає дочасні вибори на 7 грудня.

Документ з`явився у четвер на сайті глави держави і наразі існує лише віртуально, в Інтернеті. Оприлюднити його офіційно, друком Ющенко пообіцяв після того, як Верховна Рада виділить гроші на перевибори, а також внесе необхідні зміни до виборчих законів.

Тимошенко поки що залишається. Принаймні Ющенко не має наміру негайно позбавляти прем`єрку посади. Як він заявив під час прес-конференції в Римі, уряд виконуватиме свої обов`язки, аж поки новообраний парламент затвердить нового прем`єра. «Переконаний, що уряд залишиться», – цитує Ющенка прес-служба президента.

Натомість в уряді такої переконаності нема. Чи подавати прем`єрці у відставку, чи ні, вирішуватимуть сьогодні увечері на засіданні фракції БЮТ. У блоці уже пролунали голоси, що залишатися на посаді у статусі в.о., без жодних реальних важелів впливу, Тимошенко немає сенсу.

На прес-конференції в Італії президент повідомив ще одну новину – він може піти на вибори на чолі свого блоку. «Не виключаю», – так відповів Ющенко на запитання про те, чи очолить він виборчий блок свого імені.

Утім, президентський блок тане на очах. Колишні соратники обурені рішенням Ющенка розпустити парламент. «Злочином» назвав це рішення народний депутат Анатолій Гриценко. Його колега Тарас Стецьків заявив, що «Народна самооборона» відмовляється йти на вибори разом із «Нашою Україною». Лідер народного руху Борис Тарасюк звинуватив президента у тому, що свідомо перешкодив створенню демократичної коаліції. А лідер Партії захисників вітчизни Юрій Кармазин закликав до проведення референдуму про недовіру до Ющенка.

Водночас у Блоці Юлії Тимошенко готові прийняти колишніх нунсівців з розкритими обіймами. Тим представникам блоку НУНС, які виступали за відновлення Демократичної коаліції, запропонують місця в прохідній частині списку БЮТ. Таке пообіцяв заступник голови фракції блоку Андрій Портнов. Як відомо, підписи за відновлення коаліції з БЮТ свого часу поставили 26 представників НУНСу. А отже, виборчі списки БЮТ можуть поповнитись двадцятьма шістьма відомими іменами, такими як Юрій Луценко, Анатолій Гриценко, Борис Тарасюк.

Що ж до списку президентського блоку, то якщо його очолить Віктор Ющенко, то другим номером, за прогнозами, буде нинішній спікер Арсеній Яценюк. Подейкують також, що у першій п`ятірці блоку, за який запропонують голосувати українцям 7 грудня, значитиметься ім`я колишньої регіоналки, а нині секретаря РНБО Раїси Богатирьової.

А тим часом Верховна Рада, віртуально розпущена, і далі працює у своєму звичному режимі. Увечері після того як на порядок денний поставили зміни до виборчого закону, фракція БЮТ, що відмовляється голосувати за згаданий закон, заблокувала трибуну і президію.

XS
SM
MD
LG