Спеціальні потреби

Фаiну пiрати можуть звiльнити вже в наближчi днi


Вже найближчими днями сомалійські пірати можуть звільнити судно Фаіна, на борту якого перебуває 17 громадян України. Мас-медіа повідомляють про досягнення домовленостей між власником корабля і захоплювачами. Водночас сьогодні з'явилися нові дані, які можуть пролити світло на те, кому призначався вантаж захопленого судна – десятки танків та інше озброєння.

ЗМІ повідомляють про досягнення домовленості про виплату викупу. За це вони начебто отримають 8 мільйонів доларів від компанії-власника судна. Раніше вони вимагали від 20 до 30 мільйонів. Гроші, за деякими даними, вже в дорозі. Пірати пообіцяли випустити екіпаж і судно із вантажем зброї через два дні після отримання викупу.

Вони вкотре застерегли від спроб силового звільнення судна, пообіцявши в цьому випадку збройний спротив і знищення заручників. Пірати утримують судно біля узбережжя Судану. Навколо нього зосередилося декілька іноземних військових човнів, зокрема й американські. Вони слідкують, щоб пірати не почали вивантажувати зброю, яку перевозив корабель, на берег. До місця також наближається російське військове судно. Український уряд сьогодні вкотре застеріг від спроб силового визволення заручників, закликавши судновласника домовитися із захоплювачами задля уникнення жертв.

Тим часом не вщухає суперечка про те, кому ж призначався вантаж захопленого піратами судна – 33 танки та інше озброєння. Деякі ЗМІ ставлять під сумнів, що все це прямувало до Кенії, з якою укладено контракт. Вони припускають, що в кінцевому рахунку їх мали отримати суданські повстанці. На підтвердження цієї версії британська телерадіокомпанія ВВС показала копію вантажних документів. В них отримувач позначений чотирьма латинськими літерами GOSS. Журналіст називає це підтвердженням своєї версії, розшифрувавши абревіатуру як уряд Південного Судану. Саме так називають себе повстанці, які знаходяться у стані конфлікту із офіційним урядом у Хартумі.

Однак і в Кенії і в Україні ці твердежння вже заперечили, хоча й визнали що документи, на які посилається британський журналіст, справжні. Однак абревіатуру він розшифрував не правильно. За нею стоїть один із підрозділів міністерства оборони Кенії, а саме матеріально-технічного забезпечення. Державна компанія Укрспецекспорт розіслала з цього проводу заяву, де продовжує наполягати на повній легальності цієї угоди. Про те, що Україна не продавала зброю в гарячу точку також заявив керівник оборонного відомства Юрій Єхануров. Він каже, що існує сертифікат, що підтверджує – зброю уряд Кенії придбав для своєї армії.

XS
SM
MD
LG