Спеціальні потреби

Уряд готується до небажаних наслідків світової кризи


Світова фінансова криза неминуче позначиться на українській економіці. Принаймні так стверджує міністр фінансів країни Віктор Пинзеник. Він каже, що уряд вже готується до небажаних наслідків ситуації на світових ринках. По-перше, уряд може обмежити державні витрати. Показники дефіциту бюджету необхідно мінімізувати, адже позичити гроші для його покриття буде надзвичайно складно. Нині банки неохоче розстаються із грошима. А якщо й дають кредити – під дуже високі відсотки.

Готуються урядовці й до падіння податкових надходжень від експортних галузей – в першу чергу металургії. Адже попит на продукцію і ціни на неї стрімко знижуються. Металургійні комбінати ж – одне з основних джерел надходжень валюти до країни.

Днями міжнародне рейтингове агентство Фітч знизило рейтинг України зі стабільного на негативний. Експерти визнали високою ймовірність в країні валютної кризи. За певних умов, зокрема різкого зростання цін на газ та падіння на сталь, економіка опиниться перед дефіцитом коштів.

В той же час в НБУ вважають, що українській фінансовій системі нічого не загрожує. Голова ради НБУ Петро Порошенко вважає, що рівень проблемних кредитів, виданих банками, достатньо невисокий. Вони зберігають ліквідність. Попри ці заяви Нацбанк сьогодні виділив значну суму одному із найбільших українських банків, щоб підтримати його платоспроможність. Однак, оглядачі стверджують, що ця проблема не пов`язана із світовою фінансовою кризою.

На думку Порошенка, українська влада все ж має вжити деяких захисних заходів. Зокрема – тимчасово на термін до півтора року запровадити захисні механізми для вітчизняних виробників. Вони можуть суперечити зобов`язанням в рамках СОТ, однак застосовувалися іншими країнами-членами організації.

Спікер Арсеній Яценюк пропонує негайно обговорити це питання в парламенті. Не виключено, що депутати вже цього тижня заслухають міністра економіки, фінансів та голову Нацбанку.

XS
SM
MD
LG