Спеціальні потреби

Ющенко вiдвiдав Вашингтон, провiв зустрiч з Бушем


У Вашингтонi з одноденним робочим вiзитом перебував президент України Вiктор Ющенко. Головним пунктом на порядку денному вiзиту була його зустрiч у Бiлому домi з президентом Джорджем Бушем, з яким вiн обговорив ряд питань двостороннього зацiкавлення.

У рамках зустрiчi обидва лiдери обговорили актуальні проблеми у двосторонніх відносин, зокрема, проекти співробітництва в галузі енергетики, роззброєння, шляхи та перспективи активізації двосторонньої торгівлі, українсько-американські інвестиційні проекти. Джордж Буш та Вiктор Ющенко також обмінялися думками щодо напрямків та сфер розвитку двосторонньої співпраці у галузі безпеки та боротьби з тероризмом. До порядку денного переговорів крiм цього було внесено питання зміцнення глобальної безпеки, перспективи євроатлантичної інтеграції та енергетичної незалежностi України, обговорення ситуації в чорноморському регіоні в контексті російсько-грузинського конфлікту.нашi матерiали про вiзит Вiктора Ющенка

Виступаючи пiсля зустрiчi, президент Буш вiддав належне своєму гостю за рiшучу пiдтримку ним демократичних цiнностей i принципiв та вiдмiтив, що багато американцiв з великим подивом слiдкували за подiями, якi перетворили Україну на демократичну державу. «Ми рiшуче пiдтримуємо Вашу демократiю i ми будемо радi спiвпрацювати з Вами заради її змiцнення», -- зазначив американський президент.заяви президентiв пiсля зустрiчi

Президент Ющенко у свою чергу подякував Джодржу Бушу за конструктивну атмосферу, в якiй проходила зустрiч, особливо за увагу, яку було придiлено безпековим питанням, та питанням, євроатлантичної iнтеграцiї України. Торкнувшись полiтичного протистояння в Українi, Вiктор Ющенко запевнив, що в неї достатьно демократичних ресурсiв для вирiшення кризи. Президент України також попросив Джорджа Буша розглянути можливiсть вiдправлення в Київ високопоставленої делегацiї на церемонiю вiдзначення 75-ої рiчницi Голодомору, яка вiдбудеться 22-го листопада.

Свiй день президент Ющенко розпочав снiданком з членами Бiзнес-Ради Україна-США, в якiй об`єднанi представники американських компанiй, задiяних в Українi. Свiй виступ там вiн розпочав з критики на адресу прем`єр-мiнiстра Юлiї Тимошенко за утворення її блоком де-факто коалiцiї з Партiєю регiонiв та комунiстами. Говорив вiн також про важливiсть продовження Україною курсу на євроiнтеграцiю та необхiднiсть її участi у колективних безпекових стурктурах. Торкнувся вiн також питання пiдтримки серед українцiв майбутнього членства України в НАТО, зазначивши, що нинiшнiй рiвень пiдтримки подiбний до тенденцiй у громадськiй думцi, якi фiксувалися в iнших схiдно-європейських країнах перед їх вступом в альянс. Вiктор Ющенко додав, що важливим фактором у цьому зв`язку також є те, що Україна удвiчi довше перебувала пiд радянським впливом у порiвняннi з iншими схiдно-європейськими країнами-нинiшнiми членами НАТО. Торкаючись економiчних питань, вiн наголосив на позитивних показниках в багатьох секторах української економiки та зазначив, що вiтає заплановане на наступний рiк пiдписання угоди про асоцiоване членство України в Європейському союзi. Вiктор Ющенко також позитивно оцiнив стан українсько-американських вiдносин.

Присутнiми на снiданку з української сторони серед iнших були також міністр закордонних справ Володимир Огризко, виконуючий обов`язки голови Служби безпеки Валентин Наливайченко, секретар РНБО Раїса Богатирьова. З американської, крiм представникiв дiлових кiл – колишнi посли США в Українi, Вiльям Мiллер, Стiвен Пайфер, Джон Гербст та нинiшiй посол Вiльям Тейлор.

Пiсля снiданку президент Ющенко вiдбув до Нацiонального прес-клубу на зустрiч iз представниками американських ЗМI. Там вiн говорив про питання, якi збирається порушити на зустрiчi з Джорджем Бушем. У контексті відносин між США та Україною президент Ющенко відзначив зростаюче значення України в американській політиці. Як приклад він навів кампанію виборів президента Сполучених Штатів. Обидва кандидати на президентське крісло у своїх прогрaмах зовнішньої політики значне місце відводять Україні. Ющенко також запевнив присутніх у прес-клубі, що Україна бачить у Сполучених Штатах стратегічного партнера, з яким формує чіткі, перспективні і чесні відносини. Він заявив, що Україна вірна цьому стратегічному вибору.

В ходi вiзиту президент Ющенко також поклав квiти до пам`ятника Тарасу Шевченку в американськiй столицi.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG