Спеціальні потреби

Тимошенко не піде у відставку вслід за Яценюком


День відставок і гучних звинувачень. Після оголошення у вівторок про розпад демократичної коаліції, у середу подав у відставку Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк. Пояснюючи своє рішення, він заявив:

«Я приходив виключно під демократичні цінності і під демократичні ідеали. У владу треба приходити гідно і виходити з неї так само гідно».

При цьому Яценюк зазначив, що на його думку, після того як коаліція припинила своє існування, у відставку мусять піти і спікер, і прем`єр.

Втім, очільниця уряду не поспішила наслідувати його приклад. Юлія Тимошенко не має наміру залишати посаду у зв`язку з розпадом коаліції. На прес-конференції в середу вона зауважила:

«Коаліція не розпалася. З неї в однобічному порядку вийшов президент. Ми не належимо до стада баранів, яке стрибає в прірву, якщо стрибнув один баран».

Цим, однак, не вичерпався її критичний запал на адресу президента. Юлія Тимошенко звинуватила Віктора Ющенка у погіршенні відносин з Росією. Як вона заявила на брифінгу в середу, саме на главі держави лежить вина за всі негативні радикальні економічні рішення Росії щодо України.

«Бо коли якимсь країнам оголошують інформаційні війни, коли ці країни ображають і принижують, то, безумовно, Україні слід чекати удару у відповідь. А тому за все погане, що відбуватиметься у відносинах між Україною і Росією, персональну відповідальність несе Віктор Ющенко – Президент країни».

Своєю чергою, Секретаріат президента дорікнув прем`єрці намаганням «перекинути» власні економічні прорахунки на главу держави. Відповідаючи на звинувачення лідерки БЮТ, заступник глави канцелярії Андрій Гончарук назвав їх «емоціями». Нагадавши про інфляцію, яку так і не вдалося приборкати урядові, та про зростання цін, представник Секретаріату, слова якого цитує прес-служба президента, зауважив:

«Тимошенко своїми заявами намагається відволікти увагу громадян від прорахунків у власній роботі, пояснивши їх буцімто поганими стосунками з Росією та покладаючи відповідальність за це на Ющенка. Прем`єр-міністру України сьогодні можна порадити зосередити зусилля не на нагнітанні ситуації навколо українсько-російських відносин, а на ретельній підготовці до переговорів з російською стороною з усіх актуальних стратегічних питань наших взаємин».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG