Спеціальні потреби

В Українi розпалася демократична коалiцiя


Голова Верховної Ради України Арсенiй Яценюк офiцiйно оголосив про розпад демократичної коалiцiї в парламентi. Тепер сили в Радi мають тридцять днiв, щоби створити нову. Якщо цього не станеться, Україну знову чекають достроковi вибори.

Втiм на роботу уряду розпад коалiцiї не повинен вплинути. Згiдно з Конституцiєю України, прем`єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко залишатиметься на своїй посадi принаймнi до створення нової коалiцiї або до того часу, коли новий парламент збереться на своє перше засiдання. Разом з главою уряду на своїх крiслах залишаються i всi мiнiстри.

Переговори щодо створення нової коалцiї вже розпочалися. Можливi рiзнi конфiгурацiї. Зокрема блок НУНС наполягає на збереженнi демократичного варiанту, але пропонує залучити туди блок Литвина. Сам Литвин в минулому не виключав можливостi такого варiанту, але за умови обiймання ним посади спiкера. Втiм найчастiше сьогоднi говорять про конфiгурацiю БЮТ-Партiя регiонiв, але поки що Юлiя Тимошенко з цього приводу нiчого не сказала.

Ранiше мова йшла також про коалiцiю Партiя регiонiв-Наша Україна, але експерти таку можливiсть виключають.

Iншi деталi - в розмовi Iгоря Гулявого з нашою київською кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар. Розмову слухайте користуючись посиланням вгорi.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG