Спеціальні потреби

В Україні зростає ймовірність позачергових виборів


Колишні партнери із правлячої парламенської коаліції – Блоку Юлії Тимошенко і НУ-НС залишають мало надій на відновлення єдності своїх політичних сил. Вони продовжують обмінюватися публічними заявами та взаєними звинувачуваннями у розвалі свого альянсу. Лідери НУ-НС наполягають на скасуванні законів, ухвалених бютівцями із регіоналами. У БЮТ кажуть, що хочуть твердих гарантій, що президент не ставитиме урядові палиці в колеса. У НУ-НС залишається все менше часу для того, щоб відкликати свою заяву про вихід з альянсу.

Спікер Арсеній Яценюк вже готовий повідомити про розпад коаліції. Він каже, якщо сторони не домовляться він оголосить про це 16 вересня. Після цього протягом місяця має зявитися нова коаліція – або дострокові вибори.

Лідери НУ-НС кажуть, що колишні партнери вже ведуть переговори із Партією регіонів про створення нової коаліції. Однак не можуть поділити міністерські портфелі. Лише тому, мовляв, не оголошують про свій альянс. Втім існування таких домовленостей рішуче заперечує Юлія Тимошенко. У середу вона звернулася до президента із проханням повернути блок НУ-НС в склад Демократичної коаліції. Мовляв, її політична сила на це розраховує.

У самій же Партії регіонів підтверджують – політичні консультації ведуть як із Блоком Юлії Тимошенко, так і з пропрезидентською силою. Тим часом в Україні починають все частіше лунати заклики до нових парламентських виборів. Не виключає їх і нинішній спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк. Він підтвердив, що розмірковує над створенням власного політичного проекту, який міг би взяти участь у майбутніх перегонах.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG