Спеціальні потреби

Україна видворила російського парламентаря Затуліна


Україна вислала із своєї території російського парламентаря. Голові думського комітету Костянтину Затуліну на рік заборонили в'їзд до країни. Дипломати у Києві і Москві обмінюються власними оцінками ситуації.

Українські прикордонники затримали російського депутата ще напередодні пізно ввчері. Чартерним авіарейсом він прибув до аеропорту Сімферополя. Там несподівано для себе зясував, що вїзд до України йому заборонений. Затуліну поставили штамп у паспорт, де вказано, що відвідувати сусідню державу він не зможе принаймні рік. Оскільки наступний рейс до Москви був лише у п`ятницю зранку, ніч політику довелося провести в аеропорту.

Зранку українські медіа повідомили, що оголосити пана Затуліна персоною нон-грата вирішила СБУ. Спецслужби отримали дані про ймовірну причетність російського депутата до спроби дестабілізувати ситуацію в Україні під час святкувння річниці хрещення Київської Русі. Начебто залучити до цього хотіли українську організацію – Союз православних. За деякими даними, за фактом порушили кримінальну справу.

Першим на затримання депутата відреагували російські дипломати. Посольство Росії в Україні оперативно передало українському МЗС ноту з вимогою пояснити ситуацію. Ще більш різкою виявилася заява російського зовнішньополітичного відомства. Там звинуватили Україну у недотриманні спільних домовленостей про скасування списків персон нон-грата. Речник відомства назвав це «виявленням недружнього ставлення до громадського діяча і депутата парламенту Росії». Для роз`яснень в МЗС викликали посла України Костянтина Грищенка.

Костянтин Затулін вилетів додому лише сьогодні вдень. Тривалий час він вимагав, щоб поїздку в зворотній бік йому оплатила українська сторона. І погодився сісти в літак, коли отримав квитки. Втім, український МЗС заперечує, що фінансував висилку депутата.

Майже рік тому Україна і Росія вирішили скасувати власні списки персон нон-грата. Однак з того часу ці домовленості порушувалися обома сторонами. Після різких висловлювань Україна заборонила в'їзд меру Москви Юрію Лужкову. Згодом російські прикордонники депортували депутата Верховної Ради України Влада Каськіва.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG