Спеціальні потреби

Обама з Афганiстану розпочав своє мiжнародне турне


Розпочалося турне Близьким Сходом та Європою кандидата в президенти США від Демократичної партії Барака Обами. Його перша зупинка – Афганістан. Початок поїздки з Афганістану має особливе значення. Саме цю країну Барак Обама зробив центром своєї політики щодо боротьби з тероризмом.

В неділю з ранку Обама зустрівся з президентом Афганістану Гамідом Карзаєм. Також в Джалалабаді він провів брифінг з губернатором провінції Нанґархар Ґулем Аґією Шерзаєм, який в минулому був військовим ватажком.

Під час своєї поїздки до Афганістану та Кувейту Барак Обама, у супроводі двох конгресменів, відвідав кілька американських військових баз в Кабулі, Джалалабаді та Баграмі.

Хоча офіційно Барак Обама здійснює поїздку в якості сенатора, те, що він балотується в президенти, забути важко. Барак Обама роздавав автографи, фотографувався з солдатами, а також навіть зіграв у баскетбол. У своєму зверненні він високо оцінив відвагу американських солдатів, але також оголосив про власні зовнішньополітичні погляди.

«У додаток до великої роботи, яку здійснюють наші військові, нам потрібна краща розвідка. Ми мусимо мати кращу дипломатію, а також чітке стратегічне бачення», - зазначив кандидат у президенти.

Сенатор від Іллінойсу заявив, що боротьба з Аль-Кайдою та Талібаном в Афганістані вимагає більшої військової присутності та уваги, ніж війна в Іраку, та запропонував надіслати додатковий семитисячний контингент.

Наступною зупинкою Барака Обами стане Ірак. Сенатор заявив про свій намір, у разі, якщо він стане президентом, вивести американські війська з Іраку протягом шістнадцяти місяців.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG