Спеціальні потреби

Обама готується до промови біля Бранденбурзьких воріт


Кандидат на президентське крісло від демократів Барак Обама 24-го липня має прибути до Берліна. Сторони поки що затверджують деталі візиту, але ключовий момент його програми вже викликав неоднозначну реакцію. Представники Обами повідомили, що розглядають Бранденбурзькі ворота як потенційне місце виголошення ним промови.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель днями вже висловила застереження щодо намірів Барака Обами промовляти біля Бранденбурзьких воріт, однак у п’ятницю німецькі офіційні особи заявили, що зможуть знайти розв’язання цього спірного питання.

Історично біля Бранденбурзьких воріт промовляли президенти США. Там свого часу проголосив свою відому промову «Я берлінець» Джон Кеннеді. У 1987-му Президент Рональд Рейґан на тому ж мiсцi закликав Михайла Горбачова знести Берлінську стіну.

Експерт Тобіас Ульріх зазначає: «Я думаю, це гарно, щоб американський президент знов мав нагоду виступити біля Бранденбурзьких воріт, однак Барак Обама має спочатку виграти перегони. Спочатку хай стане президентом, а потім ласкаво просимо до Бранденбурзьких воріт».

Представники партії Меркель кажуть, що не хочуть втручатися у внутрішню політику США та давати хибну уяву, що підтримують ту чи іншу партію на перегонах. Міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайєр застережень глави уряду не підтримує:

«Німеччина повинна привітати та привітає Барака Обаму на найвищому рівні. Саме таку позицію ми висловлювали останні кілька днів. Таким чином ми покажемо нашу відданість справі посилення трансатлантичних відносин».

Тим часом переговори з представниками штабу Обами тривають. Втім, дозвіл виступати біля цієї пам’ятки історії не у компетенції ні канцлера, ні міністра закордонних справ. Остаточне рішення – за мером міста, який якраз не проти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG