Спеціальні потреби

Кіссінджер: Не варто поспішати з прийняттям України в НАТО


Генрі Кіссінджер вважає, що США та Росія можуть стати стратегічними партнерами, тому не варто поспішати з прийняттям України до НАТО, щоб не дратувати зайвий раз Росію.

Генрі Кіссінджер – Державний секретар Сполучених Штатів періоду Холодної війни, вважає що Росія вступає в нову фазу свого розвитку, яка суттєво може змінити геополітичну розстановку сил у світі. У статті, опублікованій в газеті «Вашингтон Пост», Кіссінджер зазначає: те, що Путін на піку своєї влади і сили передав президентські повноваження в руки іншої людини, свідчить про зародження в Росії нової форми демократії, яка відрізняється від інших світових зразків, але підходить для Росії, є передбачуваною і підкоряється певним законам.

Все це, на думку Кіссінджера, відкриває несподівані перспективи для встановлення стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Росією. Зустріч двох президентів під час саміту Великої вісімки в Японії спонукала Генрі Кіссінджера, який відповідав за міжнародну політику Сполучених Штатів у 70-их роках, заговорити про можливе зародження стратегічного партнерства між США та правонаступницею Радянського Союзу – Росією.

На думку Кіссінджера, сучасна Росія зуміла відновити свою економічну міць, але постала перед серйозними зовнішніми загрозами, які не може подолати самотужки. Це, по перше, китаїзація її далекосхідних регіонів. Небезпека з боку радикальних ісламістів на півдні. А також посилення західних сусідів Росії, які зближуються з НАТО та ЄС.

Втім, відносини між Росією та США можуть стати тіснішими, якщо двом країнам вдасться подолати пережитки холодної війни, які все ще залишаються. Лідери мусять домовитись щодо трьох тем, вважає Кіссінжер – це система міжнародної безпеки, іранське ядерне питання і питання України. Якщо щодо двох перших позицій відносний консенсус існує, то стосовно України, Кіссінджер вважає, що збереження її незалежності є ключовим елементом у встановленні системи міжнародного миру. Сполучені Штати мусять цьому неухильно сприяти, а також лобіювати подальшу інтеграцію України в Євросоюз. Втім, на думку Кіссінджера, вступ України до НАТО не варто прискорювати, оскільки це викликає емоційний спротив у Росії, що може завадити позитивному вирішенню двох попередніх проблем.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG