Спеціальні потреби

Українському урядові вдалося подолати інфляцію


Українська економіка у першому півріччі показала швидкі темпи зростання. Про це свідчать оприлюднені у вівторок офіційні дані Державного комітету статистики. Перші успіхи також почали давати вжиті Кабміном та Нацбанком антиінфляційні заходи. За підсумками першого літнього місяця урядовці очікують незначного зниження цін.

Попри численні проблеми та ризики, українська економіка продовжує динамічно розвиватися. Такі висновки можна зробити із оприлюднених у вівторок даних державного комітету статистики. Вони кажуть, що за перші п`ять місяців з початку року ВВП країни виріс майже на 6,5%. Промислове виробництво – ще більше – на 8%.

Особливу гордість Прем`єрки Юлії Тимошенко викликає інфляція, а точніше її відсутність. За перші дві декади червня більш ніж в половині областей України ціни навіть незначно впали. За це вона похвалила губернаторів і наказала їм і надалі щодня контролювати ціни в своїх регіонах.

Таким чином, кажуть експерти, дали результати антиінфляційні заходи, які застосовували і уряд і Нацбанк. Останній значно обмежив пропозицію гривневої маси на ринку, утворивши її дефіцит. Банки були змушені обмежити видачу споживчих та іпотечних кредитів населенню, значно збільшивши ставки. Обмінний курс національної валюти зміцнився з початку року на понад 10%.

Водночас населення оцінює економічні успіхи країни менш оптимістично, ніж урядовці. Соціологи кажуть – тих, хто задоволений ситуацією – менше 10%. Одне з останніх опитувань показало, що песимістично оцінюють розвиток економіки понад дві третини громадян. Причому з початку року кількість незадоволених зросла більш ніж удвічі.

Підтвердженням суспільних настроїв може бути й український фондовий ринок. З початку року він продовжує зниження. За шість місяців індекс акцій провідних українських компаній втратив майже третину, таким чином, відігравши значну частину із рекордного зростання, яке зафіксували у 2007-му.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG