Спеціальні потреби

Уряд Пакистану засуджує напад американської авіації


Уряд Пакистану засудив напад американської військової авіації, внаслідок якого загинуло 11 пакистанських солдатів недалеко кордону з Афганістаном. Згідно із заявами пакистанських офіційних представників, афганські війська перетнули незахищений кордон і намагалися захопити контрольно-пропускний пост. Авіація очоленої США коаліції – говориться в заяві пакистанського військового командування – відтак здійснила напад на цей пост. Американська сторона подала іншу версію цих подій.

У час, коли ховали пакистанських солдатів, офіційний Пакистан заявив: такі американські авіаудари підривають співпрацю країни з антитерористичною коаліцією.

Однак американські військові ставлять під сумнів пакистанську версію інциденту. Коаліційні війська – стверджують вони – потрапили під обстріл бойовиків за 200 метрів від кордону, і відповіли вогнем. Пакистанську сторону було попереджено про авіаатаку, – кажуть вони.

З Пакистану щойно повернувся американський сенатор Рас Файґолд. Він назвав наслідки авіаудару серйозною проблемою, якої слід було уникнути:

«Проте, з іншої точки зору Сполучені Штати Америки не можуть толерувати існування безпечних притулків для аль-Кайди, а можливо і самого Осами бін-Ладена. Хоч вони, можливо, поводяться мирно на території Пакистану, проте вони використовують її як плацдарм для нападів в Афганістані і вбивства наших солдатів. Для Сполучених Штатів ця ситуація не підлягає переговорам».

Сенатор Файнґолд висловив сподівання, що Пакистан, Афганістан і Сполучені Штати, працюючи разом, знайдуть кращий спосіб для боротьби з екстремістами:

«Ми мусимо якимось чином знайти спільну розв’язку. США побоюються, що ці безпечні притулки становлять найнебезпечніший плацдарм для нападів на Сполучені Штати Америки, і цього толерувати ми не можемо».

Посол Пакистану у Вашингтоні Гуссейн Гаккані заявив, що новий уряд в Ісламабаді намагається укласти договори з ватажками автономних пуштунських племен в районах біля кордону:

«Усі укладені з племінними територіями угоди передбачають гарантії, чи запевнення, що у них не буде безпечних притулків ані для іноземних бойовиків, ані для Аль-Кайди, ані для Талібану, а також, що не буде атак на кордоні».

Посол також спростував чутки, що, мовляв, новий пакистанський уряд зосереджує увагу на припиненні нападів на своїй території, і не заважає перетину кордону екстремістами.

XS
SM
MD
LG