Спеціальні потреби

У США ціна на бензин сягнула 1,06 долара за літр


Цими вихідними середня вартість бензину на американських заправках побила національний рекорд усіх часів, перетнувши позначку чотири долари за галон. І хоча європейців чи навіть українців вже давно такою ціною не здивуєш, для американської економіки ця цифра може стати переломним моментом на шляху до рецесії.

Тисячі заправок по всій країні цими вихідними продавали бензин за ціною, побачити яку боялися економісти та звичайні американці – долар і шість центів за літр. Кілька років тому американцю така ціна могла хіба що наснитися у страшному сні. Особливо вражає швидкість, з якою дорожчає бензин на заправках.

Але експерти вже навіть перестали заспокоювати людей і обіцяти, що ціна покотиться вниз. Навпаки, вони прогнозують, що вже через місяць за літр бензину американці в середньому викладатимуть долар і 20 центів. А далі ще більше.

В усьому звинувачують зростаючий світовий попит на нафту, слабкий долар та інвестиційні спекуляції на енергетичному ринку. Подорожчання бензину, кажуть експерти, однин з основних факторів, що можуть призвести до економічної рецесії в США.

Проблеми на нафтовому ринку вже спричинили кризу у авіасекторі США і в індустріях, що використовують нафту для виробництва своїх продуктів. У понеділок міністр енергетики Японії посилив побоювання американців, заявивши, що ціни на нафту можуть спровокувати рецесію по всьому світу. Деякі економісти також схильні вважати, що світ котиться до рецесії, але бачать у цьому і позитивну сторону. Економічний аналітик Пітер Бютель зазначає:

«Чесно кажучи, я не бачу як світ може уникнути рецесії. І це єдиний вихід з цієї кризи».

Єдиний вихід, бо рецесія, напевне, зменшить попит на нафту, а отже і ціни. Це може спрацювати, але доведеться пережити важкі часи. А тим часом американці починають переглядати свої давні звички щодо подорожей автомобілем і позбавляють популярних колись великогабаритних автомобілів. Кожен знаходить свій спосіб, як впоратись із захмарною ціною на бензин.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG