Спеціальні потреби

Київрада розпочала роботу на чолі з Черновецьким


У вівторок почала роботу новообрана Київрада. Вона визнала повноваження депутатів і міського голови. Оглядачі прогнозують непрості процеси формування більшості і обрання керівних органів.

Леонід Черновецький офіційно вступив на посаду міського голови столиці. Виборча комісія вручила йому посвідчення перед сесією новообраної Київради.

Тим часом політичні сили, які пройшли до Київради визначаються із керівниками. Блок Юлії Тимошенко очолить Олександр Зінченко. Сама прем`єрка, як і кандидат в мери Олександр Турчинов відмовилася від мандата в Київраді, хоча раніше обіцяла особисто працювати в столичному представницькому органі. Тимошенко пояснює це тим, що це мало б сенс лише в разі здобуття мерського крісла представником саме цієї політичної сили.

Залишитися поза радою можуть ще декілька обличч блоків – Микола Катеринчук і Віктор Пилипишин. Адже закон забороняє суміщати депутатський мандат місцевої ради із роботою у парламенті або виконавчій владі.

Найбільша інтрига цих днів – чи вдасться панові Черновецькому сформувати більшість із своїх прихильників. Його блок не отримав необхідної переваги у Київраді і матиме лише 43 мандати із 120. Тому він буде змушений шукати партнерів посеред інших фракцій. Декілька політичних сил, як от БЮТ, Блок Кличка і Миколи Катеринчука вже заявили про перехід в опозицію до міського голови. Поки що вичікують із оголошенням позиції три інші фракції. Сумарно їхніх голосів може вистачити для створення промерської більшості. Однак в цьому випадку, пану Черновецькому ймовірно доведеться йти на суттєві кадрові та інші поступки. Не виключено, що предметом торгів стане впливова посада секретаря ради.

Втім закон не вимагає формалізації більшості у міськрадах. Тому, як кажуть самі депутати, якою буде конфігурація столичної влади покажуть перші ж голосування з принципових питань.

XS
SM
MD
LG