Спеціальні потреби

Екс-речник Білого дому звинуватив Буша в обмані і маніпуляціях


Колишній прес-секретар Білого дому – Скот МакКлеллан опублікував сенсаційну книгу під заголовком «Що трапилось», у якій піддав критиці Адміністрацію президента. МакКлеллан звинувачує Джорджа Буша у маніпулюванні суспільством та обманом щодо війни в Іраку. Також він докоряє Кондолізі Райс за замовчування серйозних проблем задля збереження своєї репутації. А віце-президента Ричарда Чейні МакКлеллан називає загадковим чоловіком, який керує політикою, не залишаючи відбитків пальців.

Впродовж трьох років свого перебування на посаді прес-секретаря МакКлеллан віддано захищав президента. Однак тепер колишній речник каже, що деякі з його коментарів були вкрай неправдивими. МакКлеллан називає війну в Іраку великою стратегічною помилкою. Однак ще більшою помилкою було «рішення президента відступитися від правди і чесності, коли ці риси були найбільш необхідними». За словами колишнього речника, адміністрація, натомість, вдалася до пропаганди, аби розпочати війну.

МакКлеллан каже, що переломним моментом для написання книги було розсекречення агента ЦРУ Валері Плейм і обман, у якому й він сам несвідомо брав участь, захищаючи Карла Роува, тодішнього президентського радника, і Скоттера Либбі колишнього помічника віце-президента Чейні.

МакКлеллан каже, що коли його заяви було викрито як неправдиві, він був змушений говорити так через свою лояльність до президента та посадові обов`язки і не мав змоги нічого коментувати. Тепер він заявляє, що в оману ввели його Либбі і Роув, який ставить політичні вигоди перед національними інтересами. Коментарі Роува щодо заяв екс-речника не забарилися:

«Це не подібно на Скота МакКлеллена, якого я знав впродовж багатьох років. Це звучить як заяви блогера лівих сил. Якщо в нього були ці докори сумління, йому слід було про них говорити».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG