Спеціальні потреби

‘Дискавері’ транслюватиме відео польотів НАСА


Канал “Дискавері” та НАСА відтворили 50 років відео- та кінохроніки космічних подорожей, створивши унікальний архів найвищої якості зображення. Ці матеріали також стали основою документального серіалу “Коли ми залишили Землю – польоти НАСА”, міжнародний показ якого “Дискавері” почне наступного місяця. У Вашингтоні, на Капітолійському пагорбі, пройшов перший показ вибраних фрагментів документальної хроніки, на якому зібрались астронавти, американські конгресмени та представники кіноіндустрії.

Засновник каналу “Дискавері” Джон Гендрикс зазначив: “Коли у “Дискавері” з’явилася нагода не лише відсвяткувати півстоліття космічних зйомок, але і долучитися до проекту збереження цих історичних та унікальних матеріалів для майбутніх поколінь, я був особисто зворушений”.

Канал “Дискавері” перевів в архів понад 150 годин відео- та кіноматеріалів НАСА, включно з хронікою першого виходу у відкритий космос американського астронавта Еда Вайта.

Президент “Дискавері” Джон Форд також не приховує свого захоплення цим проектом: “Це велика честь для компанії “Дискавері” – мати нагоду створити цей архів, подарувати НАСА та світовій громаді 150 годин історичної відео- та кінохроніки найвищої якості зображення. Ми насправді відтворюємо та зберігаємо одну з найцінніших частин нашої історії”.

20 лютого 1963-го року астронавт Джон Ґлен обійшов Землю тричі. Тому перегляд вибраних кадрів для нього був особливо близьким:

“Я побачив людей, з якими працював у той час. З Едом Вайтом, коли він здійснив свій вихід у космос. Він був моїм близьким товаришем. Ед був однією з найвидатніших осіб, яких я колись зустрічав у своєму житті. Його життя несподівано обірвалось, так що побачити його та інших, з якими я працював, знову –викликає багато емоцій”.

Канал “Дискавері” почне транслювати документальний серіал про космічні подорожі наступного місяця. А копії відтворених матеріалів повернуться до архівів НАСА, де їх зможуть використати науковці, студенти чи представники кіноіндустрії.

XS
SM
MD
LG