Спеціальні потреби

Як у США борються із проблемою безпритульних тварин


В Америці мільйони залишених напризволяще собак та котів опиняються щороку у притулках для бездомних тварин. Працівники цих установ роблять все можливе, щоб відразу знайти для них житло. Утім, за статистикою, щастить ледве половині чотириногих. Інша ж підлягає евтаназії, тобто гуманному умертвінню. Адже готових взяти їх до себе родин завжди бракує. Врегулювання питань, пов’язаних із покинутими домашніми тваринами більшість місцевих урядів США вирішують у рамках програм, пов’язаних з безпекою та охороною здоров’я громадян. Утім навряд чи уряди дали б собі раду у вирішенні цього питання, якби не підтримка та досвід здебільшого приватних притулків для тварин.

У штаті Вірджинія функціонує своєрідний готель для котів, собак та інших безпритульних тварин. Утім, коли кількість чотириногих у ній стає критично великою, її працівники постають перед дилемою – каже представник товариства добробуту тварин Леса Міллер:

“Тут, у Сполучених Штатах, і загалом у світі кількість безпритульних домашніх тварин стала надмірно великою”.

Притулок, яким завідує Леса Міллер – приватний і належить Товариству добробуту тварин міста Александрія у штаті Вірджинія. Клітки та нірки служать тут житлом чотириногим до часу, поки їм не знаходять нових домівок. Важливо зрозуміти, каже Міллер, що на відміну від диких, домашні тварин не здатні жити без людей:

“Від нас залежить, наскільки щасливими і здоровими вони будуть. Часто все у їхньому житті стається саме з нашої милості. Всі вони мають високий рівень свідомості. Їхні почуття та емоції дуже нагадують наші. І розуму у багатьох з них більше, аніж можна собі уявити. Не поступається нашій їхня здатність відчувати біль та страждання”.

Утім, охочих прийняти до себе домашню тварину завжди менше, аніж бездомних чотириногих. Міллер каже, що саме тому кожного року у притулках на кшталт цього мільйони домашніх тварин усипляють.

“Їх занадто багато. На всіх домів не вистачає. Доводиться умертвляти навіть здорових тварин. Прикро, що ми це робимо. Ми здатні на більше, здатні запобігти цьому так званому гуманному способу позбавлення життя. Бо запобігти цій проблемі проблему можна звичайною стерилізацією”.

Міллер каже, що саме стерилізацією тварин відповідальні за їх добробут організації спроможні контролювати проблему їх перенаселення.

З таким твердженням погоджуються не всі. Дехто вважає, що кастрування шкодить здоров’ю тварини. Утім стерилізацію вважають таки меншим із двох зол. Від 1970-го року у Сполучених Штатах завдяки цій процедурі вдалося врятувати від евтаназії приблизно 80% котів та собак.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG