Спеціальні потреби

Конституційна реформа – пріоритетне завдання БЮТ


Зустріч Ющенка зі своїми однопартійцями була закритою, але джерела кажуть, що мова на ній йшла про долю коаліції демократичних сил. Останнім часом стосунки прем’єра та президента стали зовсім холодними. Спочатку, Секретаріат президента щодня закидав уряд і особисто Тимошенко критичними зауваженнями. Тепер критикувати почала сама Тимошенко, хоча раніше вона заявляла, що готова терпіти все. Сьогодні на питання про те, що президент оголосив уряду жовтку картку прем’єрка відповіла таке: “Я читала повідомлення, що президент показав уряду жовту картку. Хоча Світовий банк визнав роботу уряду високопрофесійною і абсолютно реформаторською”.

“Мені здається, що президенту потрібно зробити все, щоб народ не показав йому червону картку. Президент має працювати на свою власну країну”, – зазначила прем’єр.

Журналісти відразу запитали, чи не означає така різкість початок війни з президентом, на що Тимошенко сказала, що не планує ускладнювати з кимось стосунки, а лише робить свою справу.

Серед пріоритетних завдань для Тимошенко нині – конституційна реформа.

"Хаос в країні спричинений незбалансованістю Конституції і тим, як проводиться боротьба зі своїми політичними партнерами", – каже вона, а відтак сподівається, що депутати вже ближчим часом змінять Конституцію.

Соратник Тимошенко Олександр Турчинов заявив, що після травневих свят Блок Юлії Тимошенко внесе на розгляд Верховної Ради України свій проект змін до Конституції, що передбачатиме парламентську форму правління в державі.

“Ми не чекаємо, що хтось за нас буде розробляти Конституцію, і тому утворили робочу групу”, – сказав він.

Раніше про підтримку зміни форми правління в державі на парламентську висловилися комуністи та деякі пердставники Партії регіонів. Фактично це означатиме повну зміну системи влади та врати Віктором Ющенком більшості його повноважень. Цікаво, що ще зовсім недавно Тимошенко була прихильницею саме президентської форми правління.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG