Спеціальні потреби

У США не вважають рішення НАТО поразкою України


Вашингтон сподівався, на позитивне рішення саміту НАТО для України та Грузії. А в Атлантичній Раді США, вважають, що перенесення теми ПДЧ на грудень цього року, це шанс для Києва краще підготуватися та провести більше переговорів із сусідами, щоб заручитися їх підтримкою.

Джеймс Таунсенд, віце-президент Атлантичної Ради США, вважає, що Україна могла отримати більше від саміту НАТО, але навіть перенесення рішення по ПДЧ на грудень є для неї позитивним результатом:

“Відкладення прийняття рішення щодо ПДЧ для України та Грузії на грудень – це також розчарування для нас. Але я хотів би зауважити, що несподіванкою для мене стала мова, якою написане комюніке Альянсу. Це дуже сильні заяви. Я особисто працював над текстами багатьох комюніке. Але я ніколи не бачив таких сильних формулювань, які пропонують не лише відкриті двері, а чіткі плани, що цим країна буде запропоновано ПДЧ вже у грудні цього року на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО”.

Вашингтонський аналітик зауважив, що Україні на даному етапі пропонується не членство в НАТО, а лише план дій. А такі рішення можуть приймати і керівники МЗС членів НАТО, поза самітом, на своїй зустрічі у грудні. Тож справа за Україною – краще підготуватися до того часу, – каже Джеймс Таунсенд:

“Україна мусить скористатися цим часом. Краще пояснити своїм громадянам що дасть НАТО Україні і що означає для неї ПДЧ. Україні треба дуже багато зробити і в відносинах з Росією щодо цього питання”.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG