Спеціальні потреби

Щороку в аваріях на дорогах гине понад мільйон людей


За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров`я, щороку один мільйон 200 тисяч людей гине на дорогах світу. Тобто одна людина кожних шість секунд. За статистикою кампанії “Зробимо шляхи безпечними”, аварії – найбільша причина смертей серед дітей та молоді віком від 10 до 24 років. Висока аварійність коштує світові сто мільярдів доларів щорічно. І хоча пропорційно більше людей в багатих країнах мають власні автомобілі, у недалекому майбутньому 80% всіх смертей та травм на шляхах траплятимуться саме в бідних країнах.У Сполучених Штатах на дорогах щороку гине 17 тисяч людей. Кампанію зменшення аварій на дорогах у США почали давно і ведуть відразу у кількох напрямках. Директор північноамериканського представництва кампанії “Зробимо шляхи безпечними” Белла Дiн-Зар зазначає:

“За останні 50 років завдяки трьом основним речам – покращенню інфраструктури шляхів, самих автомобілів та зміні у поведінці водіїв – зменшилася кількість аварій”.

Белла каже, що, зокрема, у Сполучених Штатах майже всі водії користуються ременями безпеки:

“Зараз в багатьох штатах понад дев’яносто відсотків водіїв та пасажирів користуються ременями безпеки. Багато досліджень показують, що використання ременів безпеки захищає під час зіткнення та зменшує смертність”.

Керування у нетверезому стані в Сполучених Штатах стало соціально неприйнятним явищем. І причина цього – не лише величезні штрафи та небезпека втратити водійські права, чи навіть потрапити до в’язниці.

Батьки дітей, які загинули в результаті аварій, де водії перебували у нетверезому стані, сформували групи, такі як наприклад “Матері проти водіння в нетверезому стані”. І це вплинуло на поліцію та законодавців.

Про спеціальні номерні знаки, які вказують дорожній поліції на високу посаду власників автомобіля, Белла Дін-Зар, яка захистила докторську десертацію з безпеки руху, навіть ніколи і не чула. Вона каже, що проблему корупції в Сполучених Штатах вирішують наступним чином:

“Дорожня поліція проходить відповідне тренуванням та має гідну зарплату. Також поширюється ідея, що слідкування за безпекою руху – це поважна частина роботи поліцейського”.

Одна з найсучасніших проблем, яка виникла з розвитком новітніх технологій, – водії, які за кермом машини розмовляють по мобільних телефонах, відсилають повідомлення та навіть грають у відеоігри.

Одна з найбільших проблем у США – брак розвиненої мережі громадського транспорту. Згідно з опитуванням Американської Асоціації громадського транспорту, 50% мешканців Сполучених Штатів не мають доступу до публічного транспорту. Директор асоціації Ментілл Вільямс зазначає:

“Історично, до 1950-го року громадський транспорт був досить поширений у Сполучених Штатах. Але після винайдення автомобіля та прийняття Акту про побудову національних автошляхів, ми мали чимало організацій, у першу чергу виробників автомобілів, які лобіювали проти громадського транспорту. Вони навіть руйнували залізничні колії і прокладали замість них дороги. У Сполучених Штатах почали будувати міста, де можливий тільки один засіб пересування – автомобіль”.
Але Ментілл каже, що американці все ж таки хочуть мати громадський транспорт:

“Навіть 90% результатів місцевих референдумів, де стоїть питання, чи готові люди платити податки на побудову місцевого громадського транспорту, мали позитивну відповідь. Тобто люди самих себе, аби мати громадський транспорт”.

І ситуація почала змінюватися. Протягом останніх десяти років використання громадського транспорту в Сполучених Штатах зросло на 25%.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG