Спеціальні потреби

Коливання валютного курсу викликане діями уряду?


Декілька останніх днів українці масово здавали долари. Американська валюта, яка вже багато років тримається в українці не нижче п’яти гривень за долар за останній тиждень впала до найнижчої відмітки – чотири з половиною гривні за долар, тобто рівень зниження за три дні дорівнював 10%, що практично спричинило паніку поміж власниками долара.

У пунктах обміну валюти кажуть, українці продавали долар і купували євро. Натомість банкіри назвали цю ситуацію безпричинною та закликали людей приберегти долар. Їх застереження були не марними. Вже сьогодні долар знову виріс до 4.95 грн.

Що ж стало причиною чергових валютних коливань, на яких українці втратили чимало коштів. Адже банкіри відразу попереджали – українці продають долар на піку падіння і купують євро на піку зростання, що призводить до серйозних втрат.

Газета “Комерсант-Україна” сьогодні пише, що події останніх днів викликали дії уряду Тимошенко. З посилання на Нацбанк видання твердить, що уряд не дозволяв “УкрГаз-Енерго” закуповувати валюту на міжбанку і це спровокувало “викривлення ринку” через ненадходження значних обсягів очікуваної гривні.

Утім, у вівторок Нацбанк вийшов із ситуації, дозволивши купувати валюту НАК "Нафтогаз України". У підсумку саме у вівторок курс долара на міжбанку повернувся до звичних п’яти грн, зазначає видання.

Джерело “Комерсанта” у НБУ пояснило, що ринок очікував 20 і 21 березня традиційного виходу “УкрГаз-Енерго” з купівлею валюти на міжбанк, але очікуваної пропозиції гривні не було. Саме тому минулої середи курс долара на міжбанку пробив психологічну позначку п’ять гривень.

Ця ситуація може вдарити по рейтингу прем’єр-міністра кажуть експерти, адже українці досі пам’ятають історію з ревальвацією гривні за часів першого урядування Тимошенко, коли за одну ніч їх гаманці з доларами схудли на 10%. Тепер такі серйозні коливання курсу за короткий час відбуваються саме тоді, коли Тимошенко знову при владі, що не може негативно сприйматися населенням.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG