Спеціальні потреби

У Києві пройде Всеукраїнський форум інтелігенції


У Києві готують Всеукраїнський форум інтелігенції. З’їзд, що відбудеться 27 березня в Національній опері, збере 1200 учасників з усієї України та гостей від світового українства. Проблеми, винесені на форум, обговорили під час відеомосту Київ-Нью-Йорк.

Українська інтелігенція збереться в Національній опері, щоб створити Концепцію гуманітарного розвитку України. Як сподіваються ініціатори форуму, розроблений документ змінить державну політику в гуманітарній сфері. Для кардинальних змін сьогодні є всі передумови, – вважає голова Конґресу української інтелігенції, член оргкомітету форуму Іван Драч:

“Це може бути справді дуже важливим моментом нашого українського життя, а може бути черговою булькою. Чому я вважаю, що це може бути чимсь важливим і суттєвим. Через те, що в нас зараз – ніколи такого не було, коли практично і президент, і прем’єр-міністр, і голова Верховної Ради думають в одній хвилі з нами. Ми нарешті дожилися до такого часу за стільки років, коли ми можемо усі ці проблеми якось поставити реально”.

Теми, які будуть винесені на форум, обговорювались у всеукраїнському масштабі, – розповідає радник Президента України, голова Національної ради з питань культури і духовності Микола Жулинський:

“Всеукраїнський форум інтелігенції – це крик душі української людини. В кожній області, в кожному місті були проведені громадські слухання, які були присвячені проблемі гуманітарного розвитку України, що відбувається з Україною і які треба вживати кардинальні заходи. Це проблеми, про які інтелігенція буквально повинна кричати і вимагати”.

Українська інтелігенція має намір поставити перед владою питання екології та освіти, відпливу мізків з країни і падіння індексу людського розвитку, катастрофічного стану з туберкульозом і СНІДом. Говоритимуть також про заходи підтримки державної мови, майбутнє відзначення роковин Голодомору, знесення пам’ятників тоталітарному минулому. На форумі анонсовано заснування загальноєвропейської україномовної газети – вона покликана консолідувати українців, що виїхали в трудову еміграцію до різних країн Європи.

Організатори форуму висловлюють надію, що створена ними нова Концепція гуманітарного розвитку буде згодом прийнята Верховною Радою як закон. Вони розраховують на сприяння Президента Віктора Ющенка, який підтримав проведення форуму своїм указом та обіцянкою про особисту участь. Крім глави держави, попередню згоду на участь у форумі інтелігенції засвідчили прем’єр-міністр і спікер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG